50 lat temu w warsztacie samochodowym

Grupa wiekowa: Uczelnie

Liczebność grupy: nie więcej niż 15 osób

Czas trwania lekcji: około 45 minut

Zajęcia praktyczne w muzealnym warsztacie. Nasi mechanicy pokażą różnice w konstrukcji między samochodami i motocyklami z lat 60-tych i 70-tych a dzisiejszymi. Wykorzystując muzealne eksponaty wytłumaczą zasady działania silnika i układu napędowego "w stanie pierwotnym", bez wspomagania elektroniką i komputerami. Uczniowie będą mogli przekonać się naocznie jak wzrastała troska konstruktorów pojazdów o bezpieczeństwo i komfort podróżnych. Podczas zajęć wykorzystywane będą: samochód wojskowy gaz 69 z 1969 r., motocykle awo simson z lat 50-tych i wsk z lat 70-tych ubiegłego wieku, przekroje starych silników motocyklowych i samochodowych...

Grupa nie może liczyć więcej, niż 15 osób. Na zajęcia w warsztacie proszę umawiać się co najmniej tydzień wcześniej.