Edukacja

Czym podróżujemy? Wynalazki w dziedzinie transportu

  • Grupa wiekowa: Podstawówki
  • Liczebność grupy: 25
  • Czas trwania lekcji: 60 min.
  • Dodatkowe informacje: Prowadzący: Ida Lipecka tel. 9145 99 211

Celem głównym lekcji będzie zapoznanie dzieci ze środkami transportu lądowego, wodnego i powietrznego oraz wzbogacenie słownictwa związanego z transportem i motoryzacją.

Dziecko podczas lekcji dowiaduje się, jak na przestrzeni wieków powstawał i zmieniał się transport wodny, lądowy oraz powietrzny. Dzieci nauczą się za pomocą gier i zabaw przyporządkowywać poszczególne pojazdy do odpowiedniej kategorii (t. wodny, powietrzny lub lądowy). Dowiedzą się także, dzięki jakim wynalazkom powstały następujące maszyny i pojazdy: - łódź trzcinowa (Egipcjanie), diery (Fenicjanie, Wikingowie), parowiec pasażerski, silnik parowy, łódź podwodna, łódź Nautilus (dla Napoleona I), poduszkowiec, kolej, lokomotywa parowa ("Rakieta"), tramwaj, czyli "elektryczna lokomotywa", Metro, czyli kolej podziemna, samochód o napędzie benzynowym, 1-szy 4-kołowy pojazd mechaniczny, rower, czyli "maszyna do biegania", motocykl, czyli "rower z silnikiem" itd.

Krótko mówiąc, dzieci zdobędą podstawową wiedzę na temat sposobów przemieszczania się ludzi dawniej i dziś.

Dzieci w zależności od wieku i możliwości kognitywnych otrzymają do wykonania zadania o różnym stopniu trudności. Podsumowaniem zajęć będą zagadki dot. omawianych pojazdów.

Ważne: Nasza strona używa Cookie i innych technologii.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Czytaj więcej.

Nie pokazuj powiadomienia