PL DE EN

Warsztaty Wielkanocne

24III
Warsztaty Wielkanocne

W najbliższą sobotę (28 marca) zapraszamy dzieci w wieku od 8 do 10 lat  na "Warsztaty Wielkanocne". Zajęcia rozpoczną się o godzinie 10.30 i potrwają do godziny 12.30. Koszt udziału w warsztatach to 25 zł od osoby. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Prezentacja multimedialna przybliży najmłodszym najważniejsze zwyczaje, potrawy, symbole i tradycje, które wprowadzą nas w klimat Świąt Wielkiej Nocy.

- Najmłodsi wykonają ozdoby wielkanocne, które zrobimy przy pomocy atrakcyjnych gadżetów - mówi Maria Szponar z Muzeum Techniki i Komunikacji. Będą dziurkacze ozdobne, brokat i szablony.

Jaki jest duchowy wymiar świątecznych porządków, Niedzieli Palmowej, czy szukania zajączka? Co symbolizuje święconka, malowanie jajek? Co wspólnego ze Świętami ma "oblewajka"? Na te i inne pytania dzieci poznają odpowiedź podczas warsztatów wielkanocnych.

Zapisy na warsztaty prowadzi kasa muzealna pod nr. tel. 91 45 99 200.

XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.