PL DE EN

Technika w krzywym zwierciadle - wystawa

20IV
Technika w krzywym zwierciadle - wystawa

 

17 kwietnia o g. 17 zapraszamy na wernisaż wystawy Technika w krzywym zwierciadle. Ekspozycja to wybór rysunków satyrycznych (ze zbiorów Muzeum Karykatury w Warszawie) poświęconych technice i motoryzacji. Wystawę w Szczecinie można zobaczyć do 28 czerwca 2015 r. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny.

Wystawa przedstawia spojrzenie polskich satyryków na cuda techniki. Nie zabraknie zabawnych ujęć znanej każdemu codzienności.

Prace Eryka Lipińskiego, Gwidona Miklaszewskiego, czy Zbigniewa Jujki wprowadzą zwiedzających w humor towarzyszący atmosferze PRL-u - mówi dr Wojciech Feliński z Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. - Codzienne zmagania Polaków z komunikacją miejską oraz perypetie związane z ich samochodami (np. brakiem części zamiennych) to źródło inspiracji dla twórców.

Podróże samochodem, autobusem, tramwajem  - jak się okazuje - od zawsze dawały szansę satyrykom na rozbawienie społeczeństwa. Na wystawie znajdą się grafiki, które ukazywały się na łamach takich magazynów, jak: "Szpilki", czy "Karuzela". Warto wymienić kilka nazwisk najsłynniejszych satyryków powojennej Polski, których prace zobaczymy w szczecińskim muzeum: Tomasz Rzeszutek, Andrzej Podulka, Szymon Kobyliński, Juliusz Puchalski.

XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.