PL DE EN

Skandynawia na kołach

17IV
Skandynawia na kołach

Dni Skandynawskie - to świetna okazja, aby dowiedzieć się czegoś więcej o rodzimych produkcjach tego regionu. Na zwiedzających, którzy w dniach od 16 do 19 kwietnia odwiedzą Muzeum Techniki, przygotowaliśmy specjalne atrakcje. Uwaga: wszyscy właściciele i użytkownicy pojazdów produkowanych w Skandynawii, w trakcie tegorocznych obchodów będą mogli za okazaniem dowodu posiadania takowego pojazdu skorzystać z bezpłatnego wstępu do muzeum.

Od 16 do 19 kwietnia (w godzinach otwarcia muzeum)  zwiedzający będą mieli szansę zobaczyć wystawę sprzętu telefonicznego produkcji skandynawskiej. W muzealnym holu znajdą się eksponaty - począwszy od telefonów na korbkę -  po pierwsze telefony komórkowe.

W sobotę 19 kwietnia na muzealnym dziedzińcu odbędzie się prezentacja pojazdów produkowanych na terenie Skandynawii: w tym autobus Volvo, ciągnik siodłowy Scania i Volvo prezydenta Szczecina (pochodzące z kolekcji muzealnej).

Z okazji Dni Skandynawskich również Cafe Niebko przygotowało moc atrakcji.  Kawiarnia znajdująca się na piętrze w Muzeum Techniki zorganizuje konkurs, w którym nagrodą główną jest voucher na rejs do Szwecji (w dwie strony dla 4 osób z kabiną 4-osobową, wyżywieniem na promie i transportem samochodu osobowego).


Pozostałe atrakcje w Cafe Niebko

CZWARTEK od g. 17

Będziemy wykonywać flagi państw skandynawskich

PIĄTEK od g.17

Odwiedzi nas Lotta z ulicy Awanturników,   opowie o Skandynawii i zrobi rodzinny quiz

SOBOTA od g.14.30

Wikingowie rozbiją u nas obozowisko, które będzie można zwiedzić

Zabawa w "bitwę na moście" (bezkrwawą)

Bieg wojów i niewiast (przenoszenie kolczugi, dojenie kozy, szukanie igły w stogu siana, obieranie jabłka mieczem itp.)

Warsztaty plecenia sznurków na kółku z Trollen oraz metodą ciężarkową i tkania krajek na bardku

Wróżenie z run

Tworzenie własnych, runicznych amuletów

Opowiadanie sag

Pokaz walk

Pokaz rzemiosła

Spotkanie z wiedźmą

Przymiarka oręża Wikingów

Łowienie ryb w przeręblu

NIEDZIELA g. 13 FINAŁ!!!

Zajęcia - recyklingowe,  wspólne tańce przy skandynawskich hitach. Losowanie głównej nagrody- vouchera!

Podczas wszystkich wydarzeń Cafe Niebko przygotowało dla Państwa mnóstwo upominków i nagród. Warunkiem uczestnictwa w losowaniu głównej nagrody jest udział w co najmniej 3 dniach obchodów (niedziela jest dniem obowiązkowym, ponieważ 19 kwietnia odbędzie się losowanie). Każdego dnia należy zgłosić się do organizatorów (Cafe Niebko) i podpisać listę obecności.

Ambasada Norwegii zaprasza do udziału w konkursie. Jeśli w dniach 16-19 kwietnia będziesz w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie i chcesz wygrać tablet, koniecznie prześlij swoje selfie z wystawy pojazdów na adres: RSVP.Warsaw@mfa.no. Konkurs zostanie przeprowadzony w serwisie Facebook.com, na stronie (fanpage) Ambasady Norwegii, pod adresem: https://facebook.com/ambasadanorwegii. Zachęć swoich znajomych do głosowania właśnie na Ciebie!

REGULAMIN KONKURSU

§ 1

POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Organizatorem Konkursu jest Ambasada Królestwa Norwegii, ul. Chopina 2A, 00-559 Warszawa

2. Konkurs zostanie przeprowadzony w serwisie Facebook.com, na stronie (fanpage) Ambasady Norwegii, pod adresem: https://facebook.com/ambasadanorwegii

3. Konkurs przeprowadzany będzie cyklicznie, począwszy od dnia 07 sierpnia 2014 do odwołania.

4. Organizator Konkursu oświadcza, że serwis Facebook.com nie jest w żaden sposób odpowiedzialny za organizację i przebieg konkursu.

§ 2

WARUNKI I ZASADY UCZESTNICTWA W KONKURSIE

1. Uczestnikiem Konkursu ("Uczestnik") może być każda osoba fizyczna, która:

a) posiada pełną zdolność do czynności prawnych i jest Fanem fanpage Organizatora na Facebooku. Fan rozumiany jest jako osoba, która kliknęła "Lubię to" na fanpage Organizatora i tym samym jej profil jest widoczny dla administratorów fanpage na liście jego fanów.

b) nie jest pracownikiem ani członkiem rodziny pracownika Organizatora.

2. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest udzielenie odpowiedzi na zadane na fanpage Organizatora pytanie konkursowe. Odpowiedź powinna być udzielona w formie komentarza pod wpisem z pytaniem konkursowym, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi treści odpowiedzi, określonymi we wpisie zawierającym pytanie konkursowe.

3. Przystępując do Konkursu i akceptując niniejszy regulamin Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie podanych przez niego danych osobowych przez Organizatora. Dane będą przetwarzane w celu przeprowadzenia Konkursu oraz w związku z wydaniem nagrody.

4. W przypadku udziału w konkursach fotograficznych, Uczestnik wyraża zgodę na publikowanie nadesłanych zdjęć na fanpage'u Ambasady. Każda osoba przesyłająca zdjęcie do konkursu musi posiadać do niego pełnię praw autorskich.

§ 3

NAGRODY

1. Organizator będzie każdorazowo informować Uczestników o Nagrodach dostępnych w danej edycji Konkursu.

2. Zdobywcą nagrody w danej edycji Konkursu jest Uczestnik, którego odpowiedź zostanie najwyżej oceniona przez Organizatora.

3. Celem zapewnienia prawidłowej organizacji Konkursu, Organizator powołuje komisję konkursową. Wszelkie wątpliwości dotyczące zasad Konkursu, interpretacji i postanowień tego Regulaminu rozstrzyga Organizator.

4. Zdobywca nagrody zostanie powiadomiony o wygranej w komunikacie zamieszczonym na fanpage Organizatora oraz w komentarzu pod wpisem zawierającym pytanie konkursowe. Dalszy kontakt ze zdobywcą nagrody będzie prowadzony bezpośrednio za pomocą wiadomości na platformie Facebook.com oraz drogą e-mailową.

5. Celem potwierdzenia chęci przyjęcia nagrody, powiadomiony Uczestnik powinien odpowiedzieć na opublikowany komunikat o wynikach konkursu we wskazany w komunikacie sposób w ciągu 5 dni roboczych od momentu opublikowania powiadomienia, pod rygorem przepadnięcia prawa do nagrody.

6. Za przekazanie nagrody zwycięzcy odpowiedzialny będzie pracownik Organizatora.

§ 4

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Organizator ma prawo do zmiany postanowień niniejszego Regulaminu, o ile nie wpłynie to na pogorszenie warunków uczestnictwa w Konkursie. Dotyczy to w szczególności zmian terminów poszczególnych czynności konkursowych. Zmieniony Regulamin obowiązuje od czasu opublikowania go na stronie www.amb-norwegia.pl

 


XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.