PL DE EN

Reicon Nowa Zelandia 2014

09III
Reicon Nowa Zelandia 2014

Reicon Nowa Zelandia 2014 - wystawa

13 marca, o godzinie 17, zapraszamy na wernisaż najnowszej wystawy fotograficznej "Reicon Nowa Zelandia 2014". Wystawa jest zwieńczeniem trzeciej wyprawy rowerowej ? tym razem do Nowej Zelandii duetu Piotra Dula i Bodka Macala. Wystawę można oglądać do 31 marca 2015 roku. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny.

 

- Wyprawa do Nowej Zelandii była naszą trzecią wyprawą - mówią Piotr Dul i Bodek Macal. - Poprzednie nasze wyprawy to Enkon TransAlp 2011 oraz Enkon Pireneje 2012. Obie zorganizowaliśmy pod patronatem Miasta Szczecin w ramach kampanii społecznej "Szczecin_z całego serca polecam AMBASADOR".

Celem wyprawy stała się Wyspa Południowej Nowej Zelandii. 4 listopada wylecieli z Gdańska i lecąc przez Kopenhagę, Singapur do Christchurch rozpoczęli kolejną wielką przygodę. W Christchurch, będącym drugim co do wielkości miastem Nowej Zelandii, nazywanym wrotami Wyspy Południowej odebrali wynajęte rowery i ruszyli na podbój tej części świata.

- Stamtąd ruszyliśmy w kierunku Alp Południowych, odbijając wcześniej w kierunku jeziora Tekapo  - relacjonują podróżnicy. - Dalsza droga wiodła w kierunku najwyższej góry Nowej Zelandii - monumentalnego Mount Cooka. Stamtąd udaliśmy się w kierunku Wschodniego Wybrzeża. Dotarliśmy do Oamaru, a później  odwiedziliśmy plażę ze słynnymi kulistymi głazami Moeraki Bulders.

Następnym etapem ich podróży był Park Narodowy Fiordland, gdzie odwiedzili nieco mniej znany i uczęszczany fiord Doubtful Sound. Kolejnym przystankiem na  trasie było położone nad jeziorem Wakatipu, z poszarpanym górskim pasmem w tle, będące alpejskim kurortem - Queenstown. Stamtąd dojechali do Cromwell, którego peryferia przypominają swoim wyglądem miasteczka Dzikiego Zachodu.

- Odwiedziliśmy tyle pięknych miejsc, że można o tym opowiadać godzinami - mówi Piotr Dul. -  Pamiętam, jak pedałując wśród rozrzuconych wokół winnic dotarliśmy do Wanaka - doskonałego miejsca wypadowego do górskich wędrówek na terenie Parku Narodowego Mount Asping. Następnie jadąc wzdłuż jeziora Wanaka, pokonując przełęcz Haast, dotarliśmy do Westlandu - zachodniego wybrzeża Wyspy Południowej. W Parku Narodowym Westland odwiedziliśmy lodowce Foks i Franciszka Józefa. Kontynuując jazdę przez  Zachodnie Wybrzeże, odwiedziliśmy słynący ze skalnych "naleśników" Park Narodowy Paparoa.

To jedynie fragmenty tej niezwykłej wyprawy, której zwieńczeniem są fotografie wykonane przez duet podróżników. Wiosna, która budzi do życia ambicje miłośników dwóch kółek - to świetna okazja, aby poszukać natchnienia na nadchodzący sezon na wystawie "Reicon Nowa Zelandia 2014". Zdjęciami i wrażeniami z wyprawy podróżnicy dzielili się na bieżąco za pośrednictwem portalu społecznościowego:  www.facebook.com/nowazelandia2014.

XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.