Mistrzowie rzemiosła

23VII
Mistrzowie rzemiosła

Zapraszamy 25 lipca, o godz. 14, na otwarcie wystawy pokazującej mistrzów rzemiosła w swoich pracowniach. To krawiec, fryzjerka, kuśnierz, modystka, grawer, szewc i wytwórca lamp. Wystawa jest utrwaleniem ginącego rzemieślniczego świata. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny.

- Po raz pierwszy na taką skalę i w takiej formule zostaną sportretowani regionalni rzemieślnicy-seniorzy, praktykujący w zawodzie kilkadziesiąt lat - mówi Justyna Machnik, pomysłodawczyni wystawy. - Większość tych ludzi już dawno przekroczyła wiek emerytalny, ale wciąż pracują. Okazują szacunek dla klienta i pamiętają, że najpierw trzeba się napracować, potem są efekty i trzeba dbać o to, żeby zakład miał swoją reputację.

Na wystawie - prócz unikalnych maszyn i narzędzi - często powstałych na początku ubiegłego stulecia - będą sportretowani konkretni ludzie. Ci, do których szczecinianie od dziesięcioleci noszą buty do naprawy, sukienkę do zwężenia, lampę do naprawy.

Wystawę będzie można oglądać do 30 września.

Na zdjęciu: Szewc Adam Cieślak. Fot.: Piotr Miazga