PL DE EN

ZESTAW KINA DOMOWEGO GRATIS- warsztaty

11I
ZESTAW KINA DOMOWEGO GRATIS- warsztaty

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat na warsztaty pt. "Zestaw kina domowego gratis". Zajęcia odbędą się w sobotę 16 stycznia 2016 od godz. 11 i potrwają około 2 godzin. Koszt udziału w zajęciach to 20 zł od osoby (w tym bilet wstępu). Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

W XIX wieku wymyślono mnóstwo urządzeń, które ukazywały iluzję ruchu - "zoetrop" był jednym z nich. Jego prosta konstrukcja sprawiła, że dość szybko stał się popularną zabawką optyczną. Zanim w 1895 r. wynaleziono kinematograf, istniało wiele metod ożywienia nieruchomego obrazu, ale wszystkie te sposoby wykorzystywały ciekawą właściwość naszego oka - dzięki temu, że nie widzimy wszystkiego możemy oglądać filmy.

Wewnątrz "zoetropu" umieszcza się sekwencję obrazów składających się na krótki film. Wystarczy zajrzeć przez szczeliny, kiedy "zoetrop" jest w ruchu. Przy wykorzystaniu tego archaicznego urządzenia zapoznajemy się ze zjawiskiem iluzji ruchu rysując na przygotowanych taśmach krótkie filmy animowane. W dalszej części spotkania doświadczymy fenomenu przestrzennych animacji tworząc je przy pomocy obrotowej matrycy i stroboskopu. Warsztatom towarzyszyć będzie krótka opowieść o prehistorii kina oraz pokaz działania klasycznego projektora filmowego.

 

Zapisy na zajęcia prowadzi kasa muzealna pod nr. tel. 91 45 99 200.

 

Warsztaty - 16 stycznia 2016, godz. 11.00

Czas trwania - 2 godziny

Wiek - 7-12 lat,

Liczba uczestników - max. 15 os.

Koszt - 20 zł (w tym bilet wstępu)

Tytuł: ZESTAW KINA DOMOWEGO GRATIS

XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.