V Festiwal Modelarski "Paprykarz 2015"

21IX
V Festiwal Modelarski "Paprykarz 2015"

Zapraszamy na V edycję Festiwalu Modelarskiego "PAPRYKARZ 2015" o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach: 3-4 października w naszym Muzeum. Organizatorami wydarzenia są: Szczeciński Paprykarz Modelarski i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci ZOR w Szczecinie.

Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni, zrzeszenia, modelarnie oraz kluby z kraju jak również z zagranicy. W czasie trwania Festiwalu zostanie rozegrany konkurs modelarski. W 3 kategoriach wiekowych (młodzik do lat 13, junior do lat 18 oraz senior powyżej 18 lat) wyodrębnione zostaną następujące klasy konkursowe: modele kartonowe, plastikowe i modele freestylowe. Poszczególne klasy zostaną podzielone na podgrupy. Dodatkowo oprócz regulaminowych kategorii modelarskich odbędzie się:

- konkurs modeli plastikowych - pojazdy wojskowe skala 1/35 oraz samoloty wojskowe skala 1/48 i 1/32,

- festiwal tematyczny dla modeli kartonowych pt.  "Daleki Wschód 1938-45".

Celem wydarzenia jest popularyzacja modelarstwa kartonowego i plastikowego. Paprykarz integruje  środowiska modelarskie z różnych regionów kraju oraz zza granicy. Festiwal pozwala na wymianę doświadczeń związanych z modelarstwem oraz promocję Szczecina i naszego województwa. Jak twierdzą organizatorzy: - Nie byłoby "Paprykarza", gdyby nie liczne grono naszych partnerów wspierających nas w różnych dziedzinach.

Wystawę modeli można oglądać za darmo 3 i 4 października (w sobotę do godz. 18, w niedzielę do godz. 13 - wówczas rozpoczyna się wręczanie nagród). Obejrzenie pozostałych zbiorów muzeum jest oczywiście możliwe, potrzebny jest jednak bilet. W sobotę i niedzielę - z okazji "Paprykarza" - cena biletu normalnego do muzeum będzie obniżona z 10 do 5 zł.

3 i 4 października wystawa interaktywna Eureka jest zamknięta.