PL DE EN

Warsztaty Hokus pokus

10II
Warsztaty Hokus pokus

Zapraszamy na warsztaty muzealne poświęcone optyce. Będziemy badać, obserwować i eksperymentować ze światłem. Zajęcia odbędą się w sobotę 27 lutego. Rozpoczną się o godz. 11 i potrwają około 2 godzin.

Koszt udziału w zajęciach to 20 zł od osoby (w tym bilet wstępu). Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Znamy takie powiedzenia jak "rzucić światło na coś", "oświetlić", "oświecić", "olśnić", "rozjaśnić mrok". Jakie znamy rodzaje światła? Czym różni się promień Słońca od blasku Księżyca? W centrum naszych badań będzie zjawisko projekcji obrazu, a naszym głównym narzędziem rzutnik i epidiaskop.

Razem będziemy tworzyć fantastyczne obrazy, w powstawaniu których kluczową rolę odgrywa zjawisko przenikania, odbijania i projekcji światła. W odkrywaniu magicznego świata magii będziemy korzystać z pomocy różnorodnych materiałów (kolorowe folie, płyny o różnej gęstości, barwne tusze, patyki, kamienie, itp.), tworząc własne kompozycje na specjalnie przygotowanych rzutnikach.

Powstałe w ten sposób statyczne i dynamiczne obrazy będą rejestrowane.

Zapisy na zajęcia prowadzi kasa muzealna pod nr. tel. 91 45 99 200.

XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.