PL DE EN

Nasz Multimedialny Przewodnik - doceniono w Warszawie

23V
Nasz Multimedialny Przewodnik - doceniono w Warszawie

Sybilla to takie mistrzostwa Polski muzealników, najbardziej prestiżowa nagroda w kraju. Konkurs prowadzi Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzeum Techniki i Komunikacji zdobyło wyróżnienie w kategorii: digitalizacja i nowe technologie - w tej kategorii nie przyznano nagrody głównej. Uwagę Jury zwrócił nasz Multimedialny Przewodnik, który pozwala spojrzeć na ekspozycję z innej perspektyw. Za wyróżniony projekt odpowiedzialni byli: dr Andrzej Wojciech Feliński i Jacek Ogrodniczak.

Więcej o konkursie Sybilla: http://konkurssybilla.nimoz.pl/LAUREACI2015

 

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO MUZEUM

Przewodnik można wypożyczyć w muzeum lub ściągnąć aplikację na tablet czy smartfon. Z pierwszej możliwości skorzystało, od 23.04. do 31.12. 2015 r., 370 osób. Z internetowej platformy Google Play pobrało przewodnik między 1000 a 5000, a z App store 149 osób.

Nasz przewodnik zrywa z konwencją jednej ścieżki zwiedzania muzeum i wysłuchiwania całego tekstu. Gość wędruje swobodnie i kiedy urzeknie go eksponat - sięga do przewodnika.

W przewodniku znalazło się 26 pojazdów: od motocykla alba z 1919 r., do prototypu samochodu beskid z 1985 r.

Użytkownik sam wybiera rodzaj i ilość materiałów, z którymi się chce zapoznać. W przewodniku może wybierać z: 268 zdjęć archiwalnych, 24 specjalnie nakręconych filmów, 15 fragmentów Polskich Kronik Filmowych i 11 filmów fabularnych, dźwięków silników, 27 panoram wirtualnych, 26 skanów 3D, tekstów.

Wszystkie materiały są dostępne w językach polskim, angielskim i niemieckim.

XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.