PL DE EN

Najlepsze zdjęcia fotoreporterów

22V
Najlepsze zdjęcia fotoreporterów

Nagrodzone zdjęcia to Polska i świat na tle najważniejszych wydarzeń 2015 roku. Wybory prezydenckie, konflikt na Ukrainie czy kryzys migracyjny - to tylko część tematów, które będzie można oglądać już od piątku w Szczecinie. 156 najlepszych zdjęć wybrało jury pod przewodnictwem Macieja Jeziorka z Forum Polskiej Agencji Fotografów w składzie: Anna Brzezińska-Skarżyńska, Waldemar Kompała, Chris Niedenthal i Agnieszka Rayss.

W gronie nagrodzonych w tym roku fotoreporterów jest również dwóch laureatów ze Szczecina. Tomasz Lazar, był już wielokrotnie nagradzany w konkursie. Tym razem zajął 2. miejsce za zdjęcie pojedyncze w kategorii Kultura i Sztuka.

- Nagrodzone zdjęcie zrobiłem podczas przygotowań do pokazu Jacquemus'a w Paryżu. Rozmawiałem ze znajomym i nagle zobaczyłem dwie osoby pchające wielką czerwoną kulę. Postanowiłem pójść za tą kulą i za rogiem wyłonił się duży biały koń przy hangarze, w którym odbywały się pokazy. Obraz był nieprawdopodobnie surrealistyczny, co widać na zdjęciu - powiedział o nagrodzonym zdjęciu Tomasz Lazar.

Debiutantką w konkursie jest Monika Jaśkowska-Bablok, która zajęła 3. miejsce za fotoreportaż w kategorii Życie codzienne, który pokazuje ludzi odpoczywających nad morzem.

- W moim fotoreportażu skupiłam się na poszukiwaniu odpowiedzi, czy czas wakacji i urlop to rzeczywiście czas swobody, radości i spontaniczności, a może wręcz przeciwnie... - powiedziała Monika Jaśkowska-Bablok.

Wszystkie nagrodzone w tym roku zdjęcia zostały wybrane z ponad 6 tys. fotografii nadesłanych przez 348 fotoreporterów w sześciu kategoriach: Wydarzenia, Życie Codzienne, Sport, Człowiek, Kultura
i Sztuka
oraz Przyroda. Pełna lista laureatów 12. edycji konkursu znajduje się poniżej.

W ramach prezentowanej w Szczecinie wystawy Bank Zachodni WBK - organizator i mecenas konkursu - przygotował dodatkowe atrakcje.

20 i 21 maja odbędą się bezpłatne warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych, które poprowadzi znana polska fotografka Karolina Jonderko.

W trakcie trwania wystawy zapraszamy również dzieci i młodzież szkolną do udziału
w konkursie "Moje ZDJĘCIE ROKU".

Organizatorem i mecenasem konkursu jest Bank Zachodni WBK, patronem medialnym dziennik Rzeczpospolita, a partnerem technologicznym Fujifilm.

 

Zdjęcie Roku - Joanna Mrówka (FORUM Polska Agencja Fotografów)

Nagroda Banku Zachodniego WBK - Maciej Gillert (Media Pictures)

Wyróżnienie Banku Zachodniego WBK - Wojciech Grzędziński (freelancer)

Nagroda Rzeczpospolitej - Jacek Turczyk (Polska Agencja Prasowa)

Nagroda Fujifilm - Krystian Bielatowicz (freelancer)

XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.