PL DE EN

Motocyklowy Dzień Dziecka w Muzeum

31V
Motocyklowy Dzień Dziecka w Muzeum

W sobotę (4 czerwca) zapraszamy na imprezę z okazji Dnia Dziecka. Konkursy z nagrodami, występy taneczne, "Balonik do nieba" - to jednie kilka z licznych atrakcji, które szczecińscy motocykliści zaplanowali dla Małych i Dużych. W czasie imprezy odbędzie się nie tylko uroczyste rozdanie nagród w konkursie Eko-zabawka, ale i prezentacja wyjątkowego roweru. Dzieci z okazji swojego święta 4 czerwca zwiedzają Muzeum bezpłatnie.

 

Motocykle, Superbohaterowie, baloniki i słodycze

Stowarzyszenie Motocykliści dla Dzieci kolejny rok nie zawiedli oczekiwań najmłodszych. Tegoroczna impreza będzie obfitowała w szereg atrakcji. Nie zabraknie wizyty Ligii Superbohaterów, słodyczy i konkursów.

- Największą popularnością cieszy się zawsze akcja "Balonik do Nieba" - wyjaśnia Maria Szponar z Muzeum Techniki. - Kolorowe baloniki, które dzieci - jak co roku będą miały okazję wypuścić w powietrze - to naprawdę niezapomniany widok. Dzieciństwo to najlepszy czas w życiu człowieka, dlatego powinniśmy celebrować każdy dzień z życia naszych pociech nie tylko od święta.

Nie zabraknie słodyczy, konkursów i występów przygotowanych z myślą o najmłodszych. Organizatorzy zaplanowali: występy iluzjonisty, pokazy karateków, pokazy z udzielania pierwszej pomocy i zachowania zasad bezpieczeństwa.

NOWY SZCZECIŃSKI STOEWER

prezentacja prototypu współczesnego roweru Stoewera

Po kilku miesiącach intensywnych prac Fundacji Projekt353 udało się przygotować prototyp szczecińskiego GRYFA, który zaprezentowany zostanie 4 czerwca o godz. 15 w Muzeum Techniki i Komunikacji. Rower swą tradycją, nazwą i designem nawiązuje do historycznych rowerów Stoewera. W dawnej fabryce Stoewer'ów przy Al. Wojska Polskiego w Szczecinie, (gdzie jest również siedziba Fundacji) w latach 1899 -1945 były produkowane samochody Stoewer. W ówczesnych Niemczech samochody te były synonimem doskonałej jakości. Bracia Stoewer produkowali samochody w klasie, w jakiej w obecnych czasach produkuje się Rolls Royce czy Maybach. Fundacja Projekt353 sięga do tych dobrych tradycji motoryzacyjnych Szczecina i w pierwszej kolejności zamierza odtworzyć produkcję rowerów, by z czasem ponownie przywrócić Szczecinowi produkcję motocykli.

"Eko-zabawka" - finał konkursu

W trakcie imprezy z okazji Dnia Dziecka odbędzie się finał konkursu "Eko-zabawka". To już kolejna edycja, w której wyłoniono najlepsze projekty zabawek promujących ideę recyklingu. Wystawa pokonkursowa oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 4 czerwca o  godzinie 13. Więcej informacji o "Eko-zabawce":

http://muzeumtechniki.eu/aktualnosci/1/zwyciezcy-eko-zabawki/

Program

10.00   powitanie Dzieci

10.05   konkursy z nagrodami

10.20   pokaz klubu karate Bodaikan

10.35   konkursy sprawnościowe z nagrodami na placu

11.00   szkolenie, pokaz z udzielania pierwszej pomocy dla dzieci prowadzony przez zawodowych ratowników

11.25   konkursy z nagrodami

11.45   spotkanie z reprezentantem Polski w siatkówce (Krzysztof Śmigiel)

12.00   przyjazd Szczecińskiej Ligi Superbohaterów Londyńską Taksówką

12.05   "Balonik do Nieba"

12.15   występ iluzjonisty "Mr. Redi"

12.30   występy zespołu "Makaton" (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach)

12.50  pokaz policyjny ze szkolonym psem: scena ujęcia przestępcy, pogadanka na temat: Jak dzieci powinny się zachować, kiedy spotykają obcego psa?

13.00 uroczyste wręczenie nagród w konkursie "Eko-zabawka"

13.10  konkursy z nagrodami

13.25  występ iluzjonisty "Mr. Redi"

13.40  występ wokalny

13.50  konkursy z nagrodami

14.00  zakończenie imprezy "Motocyklowy Dzień Dziecka"

15.00 prezentacja prototypu współczesnego roweru Stoewera (Fundacja Projekt353)

XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.