PL DE EN

Lego Mindstorms - warsztaty robotyczne

05VI
Lego Mindstorms - warsztaty robotyczne

W sobotę (11 czerwca) zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat  na warsztaty robotyczne "Lego Mindstorms". Zajęcia rozpoczną się o godzinie 11 i potrwają do godziny 12.30. Koszt udziału w warsztatach to 25 zł od osoby. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

W trakcie warsztatów robotycznych z Lego MINDSTORMS Mali Inżynierowie zdobywają wiedzę z budowy i programowania robotów, a także poznają terminy: przekładnia, prędkość, moc silnika, trajektoria, algorytm sterowania. Zajęcia, choć sprzyjają pracy w grupach, pozwalają każdemu uczestnikowi samodzielnie spróbować swoich sił w konstruowaniu i programowaniu robotów. Dzieciaki nie tylko zrozumieją, ale i polubią matematykę, informatykę, technikę. Samodzielne wykonanie z pozoru trudnych projektów konstrukcyjnych sprawia uczestnikom wiele satysfakcji i radości, co wzmacnia ich wiarę w siebie.

Blok zajęć z robotyki to doskonała okazja do rozwinięcia kompetencji informatycznych i technicznych u młodych konstruktorów. Zajęcia z robotyki to również szansa na rozwijanie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych.

Zapisy na warsztaty prowadzi kasa muzealna pod nr. tel. 91 45 99 200.

http://www.malyinzynier.pl/

XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.