PL DE EN

Super weekend w muzeum

22IX
Super weekend w muzeum
Kolejno w sobotę i niedzielę - na dziedzińcu muzeum techniki przy ul. Niemierzyńskiej - pojawią się pojazdy, jakich w Szczecinie długo nie widziano.
W sobotę, 24 września, około godziny 12, zaczną się zjeżdżać uczestnicy rajdu Kaiser Classic Tour 2016. Wśród kilkudziesięciu zabytkowych pojazdów będzie można podziwiać Ferrari 330 GT i Ferrari Dino, Lotusa Cortinę MK1 i MK 2, Mercedesa 0319, bentleya z 1929 r., czy GM Futurliner z 1940 r. General Motors wyprodukowało zaledwie 12 tych autobusów o niezwykłej sylwetce. Futurlinery przemierzały Stany Zjednoczone i prezentowały ówczesne nowinki techniczne: telewizory i kuchenki mikrofalowe. Zachowało się zaledwie kilka tych autobusów; dobrze zachowany model jest wart nawet kilka milionów dolarów. Na dziedzińcu muzeum jest etap rajdu. Ostatni samochód odjedzie około godz. 13.
Niedziela upłynie pod znakiem stoewerów. Około godz. 12 do Szczecina powinny dotrzeć z Eggesin uczestnicy Międzynarodowego spotkania miłośników i użytkowników stoewerów. Powinniśmy zobaczyć 10 pojazdów; Sediny, Greifa, Arkonę, terenowy M12RW oraz modele R150, R180 i R140. Jest duża szansa, że pojawi się słynny motocykl na gąsienicach Kettenkrad; także wyprodukowany w szczecińskiej fabryce Stoewerów. Pojazdy będzie można oglądać do godz. 15.
Niestety, goście zajmą cały dziedziniec muzeum. Przepraszamy zwiedzających, ale w sobotę od godz. 10 do 14 i przez całą niedzielę nie można parkować na naszym dziedzińcu.
XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.