Szczecin znany i nieznany

20IX
Szczecin znany i nieznany

Gra terenowa "Szczecin znany i nieznany"

23 września Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie stanie się po raz drugi areną dla zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Administracji Publicznej miejskiej gry terenowej. Rozgrywana w ramach IX Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki ma na celu łączenie dobrej zabawy ze zdobyciem wiedzy z zakresu historii, kultury czy architektury miasta Szczecina.

Zespoły szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych podróżując po ulicach Szczecina będą miały odnaleźć wyznaczone miejsca związanych z historią miasta. W przygotowanych punktach kontrolnych na uczestników gry czekają specjalne zadania.

W wypadku Muzeum Techniki i Komunikacji zadania te będą odnosić się do historii szczecińskiej komunikacji miejskiej.