Zachodniopomorski Festiwal Nauki

17IX
Zachodniopomorski Festiwal Nauki

Zachodniopomorski Festiwal Nauki, organizowany od dziewięciu lat, wpisany jest w bogaty program festiwali organizowanych w kraju przez ośrodki akademickie. Zainicjowany przez Szczecińskie Towarzystwo Naukowe jest wspólnym dziełem wyższych uczelni oraz placówek naukowych Szczecina i Koszalina, skąd rekrutują się wykładowcy i prezenterzy określonych tematów.

Festiwal adresowany jest do szerokich kręgów dorosłego społeczeństwa oraz do młodzieży szkolnej i akademickiej

W ramach imprez i prezentacji w tegorocznej edycji bierze udział Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie. 21 września na plac przed gmachem Wydziału Humanistycznego Uniwersystetu Szczecińskiego, zaprezentują się wybrane pojazdy z kolekcji szczecińskiego muzeum.

Na uczestników Festiwalu będą czekać następujące pojazdy:

• Samochód SMYK - szczeciński wkład do historii polskiego przemysłu samochodowego
  • Fiat 126p - wersja "Suzuki Samuraj" Zaliczany jest do kategorii pojazdów marki SAM, czyli pojazdów złożonych samodzielnie, w którym wykorzystano do budowy podwozie oraz jednostkę napędową samochodu Suzuki Samurai oraz nadwozie polskiego Fiata 126p.
  • Warszawa w wersji milicyjnej z roku 1961

Zwiedzający będą mogli również zapoznać się z wizją działalności przyszłego muzeum oraz planami wystawienniczymi.