PL DE EN

Gra Terenowa w Muzeum

16III
Gra Terenowa w Muzeum

14 marca zajezdnia przy ulicy Niemierzyńskiej 18 stała się areną dla zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Administracji Publicznej miejskiej gry terenowej. Rozgrywana w ramach projektu "Szczecin - Miasto Młodości i Przyszłości" miała na celu łączenie dobrej zabawy ze zdobyciem wiedzy z zakresu historii, kultury czy architektury miasta Szczecina.

Trzyosobowe zespoły z piętnastu szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych podróżując po ulicach Szczecina miało odnaleźć wyznaczone miejsca związanych z tożsamością miasta. Tam z kolei czekały na nich przygotowane punkty kontrolne gdzie po wysłuchaniu materiału opowiadającego o danym miejscu bądź też o wydarzeniu z nim związanym, uczniowie mieli do wykonania specjalne zadania. Dotyczyły one zarówno wiedzy z zakresu samorządu terytorialnego, wiedzy o Szczecina, jak również wymagały kreatywności i pomysłowości.

W wypadku Muzeum Techniki i Komunikacji zadania te oczywiści dotyczyły historii szczecińskiej komunikacji tramwajowej jak i dziejów lokalnego przemysłu motoryzacyjnego oraz niektórych jego produktów jak Stoewer czy Junak, stanowiących dziś funkcje historycznej marki lokalnej znanej nie tylko w kraju lecz również poza jego granicami.

XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.