Warsztaty dla dzieci - narodziny fotografii

14XII
Warsztaty dla dzieci - narodziny fotografii
"Do góry nogami, czyli co zobaczył Leonardo" - pod takim hasłem odbędą się dwudniowe warsztaty w muzeum. Zapraszamy dzieci od 6 do 13 lat. Podczas zajęć dzieci same zbudują projektory otworkowe i kalejdoskopy. Nauczą się także posługiwać projektorem iluzji ruchu (zootrop), kamerami otworkowymi i urządzeniami do rysowania (camera lucida).
- Dzieci zobaczą i dowiedzą się dlaczego świat pierwszej fotografii widzimy do góry nogami - mówią Maria Stafyniak i Paweł Kula, którzy wspólnie poprowadzą warsztaty. - Podczas zajęć zrobią zdjęcie bez pomocy aparatu fotograficznego.

Maria Stafyniak - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (kierunek malarstwo). Pani Marii bliski jest rysunek, instalacja i film animowany.
Paweł Kula jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (kierunek fotografia). Wykłada w Szkołach Artystycznych TOP ART w Szczecinie. Wykorzystuje własnoręcznie konstruowane zabawki optyczne oraz nietypowe materiały światłoczułe i autorskie techniki rejestracji. Razem tworzą grupę "Niebieska małpa". Małpa urządzała warsztaty w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu i Galerii Scena w Koszalinie.
Podczas warsztatów dzieci stworzą własny film animowany i odtworzą go w stareńkim projektorze iluzji ruchu. Metody kopiowania obrazu poznają, rysując portrety koleżanek i kolegów. Na koniec zbudują własny kalejdoskop z własnymi kompozycjami.

Zabawy z optyką pod nadzorem niebieskich małp.

Warsztaty odbędą się w naszym muzeum, w weekend (18 i 19 grudnia, od godz. 12 do 14.30). Zajęcia są płatne - 10 zł od osoby + codziennie bilet do muzeum. Liczba osób nie może przekroczyć 20. Zapisy przyjmujemy pod telefonem: 91-45-99-200.