Otworzyliśmy drzwi muzeum - na godzinę

26VII
Otworzyliśmy drzwi muzeum - na godzinę

W poniedziałek - 26 lipca 2010 r. - kwadrans po godz. 11, do muzeum wjechał pierwszy eksponat. Dyrektor Stanisław Horoszko wprowadził sokoła 125 (na zdjęciu). To najstarszy powojenny motocykl w naszych zbiorach. Sokół pochodzi z pierwszego roku produkcji - 1948 r. W poniedziałek wprowadzaliśmy jednoślady - od roweru alba wyprodukowanego w Szczecinie w latach 20-tych ubiegłego po ciężkiego harleya z 1936 roku. Towarzyszyła nam - prócz dziennikarzy - grupka szczecinian zainteresowanych obejrzeniem wyremontowanej zajezdni.

We wtorek do zajezdni trafiły pierwsze samochody: star, który służył w Ochotniczej Straży Pożarnej w Zwierzyniu koło Choszczna, polonez (także strażacki) ze Sławoborza koło Świdwina i fiat 125p.

Podczas spotkania z dziennikarzami i gośćmi podaliśmy datę dzienną otwarcia muzeum. Pierwszych gości zapraszamy 22 października 2010 r. - piątek.