MotoNoc Muzeów 16/17 maja 2009

07V
MotoNoc Muzeów 16/17 maja 2009

Po raz pierwszy w swej historii Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie otworzy w nocy swe podwoje dla zwiedzających. W ramach "motoNocy Muzeów" 16 maja 2009 od godz. 18:00 do 24:00 na terenie Muzeum przy ul. Lenartowicza 4, wszyscy miłośnicy techniki i motoryzacji będą mogli, w niecodziennej scenerii plenerowej, spotkać się w oko w oko z wybranymi specjalnie na tę okazję obiektami z kolekcji muzealnej.
Na dziedzińcu muzeum zostaną zaprezentowane między innymi:

• produkty Szczecińskiej Fabryki Motocykli: motocykl Junak M10 z koszem (fot.1), prototypowa wersja motocykla Junaka M14 "Iskra" (fot.2) oraz samochód "SMYK" (fot.3),
  • samochód "Beskid",
  • samochód "Mikrus MR 300" z 1958 r.(fot.4),
  • Warszawa w wersji milicyjnej z roku 1961,
  • prototypowe pojazdy na bazie Polskiego Fiata 126p: Lekki Pojazd Terenowy LPT (fot.5) oraz gąsienicowa wersja Fiata czyli "Wszędołaz") (fot. 6).

Obok samochodów, miłośnicy motoryzacji będą mogli zobaczyć prezentowane po raz pierwszy w szczecińskim muzeum motocykle: SHL M17 Gazela (fot.7), SHL M11 (fot.8), WFM M06 (fot.9).

Nocną N-ką do MUZEUM Dzięki uprzejmości spółki "Tramwaje Szczecińskie" oraz Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego obchody tegorocznej Nocy Muzeów, będą wzbogacone o kolejną niepowtarzalną atrakcję.

Wszyscy miłośnicy nocnego zwiedzania muzeów, będą mieli okazję, by po raz pierwszy w ten wieczór, przemieszczać się między muzeami zabytkowym tramwajem. Prowadzony przez najsłynniejszego tramwajarza Szczecina Pana Romana Mirka, powiezie wszystkich chętnych ulicami miasta wprost do Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie.