PL DE EN

Noc Muzeów - zapraszamy na paradę i koncert

10V
Noc Muzeów - zapraszamy na paradę i koncert

Zapraszamy do zwiedzania od godz. 18 do 24. Z dziedzińca przy ul. Niemierzyńskiej 18A o godz. 17 wyruszy  parada zabytkowych pojazdów. O tej samej porze na dziedzińcu muzeum rozpocznie się koncert w ramach festiwalu Born to Be Wild. Zagrają Fortepain, No Hay Banda, Fat Belly Family, The Throne i Cruentus.

Parada zabytkowych pojazdów

Parada zabytkowych pojazdów wystartuje z dziedzińca Muzeum Techniki przy ul. Niemierzyńskiej 18A o godz. 17. Samochody i motocykle przejadą trasą: ul. Niemierzyńska - al. Wyzwolenia ? Piotra Skargi - Ogińskiego - plac Armii Krajowej - al. Jana Pawła II - plac Grunwaldzki - Piłsudskiego - plac Rodła - Matejki - Plantowa - Wawelska - Wały Chrobrego - Małopolska - al. Wyzwolenia - Krasińskiego - Niemierzyńska. Wskazaną trasę przejadą dwukrotnie. Samochody i motocykle, które pojadą w paradzie będzie można oglądać na dziedzińcu muzeum od godziny 18. Nasze tegoroczne parady wsparł mecenas Muzeum Techniki i Komunikacji: Zakład Gazowniczy w Szczecinie.

Koncert na dziedzińcu

Szczecińskie kapele będą grały na dziedzińcu muzeum od godz. 17. Koncert zakończy się o godzinie 22. To czwarta odsłona przeglądu kapel "Made in Szczecin. Born to Be Wild" organizowanego przez portal wSzczecinie.pl.

Zagrają:

  • Fortepain

Kapela łączy poezję i ambitną muzykę - progresywny rock z utworami Tadeusza Różewicza, Roberta Kasprzyckiego oraz własnymi lirykami. Muzyka wzmacnia przekaz tekstów. Zespół inspiruje się muzyką Pink Floyd, Republiki i Dream Theater.

  • No Hay Banda

Nagrodzeni za najlepszy tekst do utworu ?Cisowa? na festiwalu Gramy. Laureaci w konkursie Fabryki Zespołów, Generatora Szans (2006). Dwukrotnie występowali w finale FAMY. Ich utwory można usłyszeć na falach szczecińskich rozgłośni oraz radiowej Trójki. Grupa nawiązuje do twórczości Davida Lyncha.

  • Fat Belly Family

Zespół doceniono na Festiwalu im. Ryśka Riedla, festiwalu Spring Rock Summer, w finale FAMY czy festiwalu Łódźstock. Ich muzyka dotarła do TVP2, radiowej  Trójki, Polskiego Radia Szczecin, opolskiej rozgłośni oraz Antyradia. Grają rocka, ale w ich twórczości słychać wpływy wielu nurtów muzycznych.

  • Cruentus

Artyści grają mieszankę industrialu, math-core'u i progresji. Formacja w ubiegłym roku wydała album "Terminal Code". Arkadiusz Lerch, jeden z największych autorytetów polskiego metalu, uznał krążek za płytę roku.

  • The Throne

Kapela powstała w 2010 roku w Szczecinie. Muzycy są jedynymi w mieście reprezentantami nurtu post-metal.

14 maja - w sobotę - muzeum będzie nieczynne. Otwieramy dopiero o godz. 18, kiedy rozpocznie się Noc Muzeów. Przepraszamy, ale liczba zwiedzających, którzy mogą jednocześnie przebywać w budynku muzeum jest ograniczona.

W sobotę parking będzie niedostępny dla gości. Na dziedzińcu odbędzie się pokaz starych pojazdów.

XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.