PL DE EN

Muzyka wjeżdża do muzeum

01II
Muzyka wjeżdża do muzeum

W sobotę, o godz. 18, rozpocznie się pierwszy z serii koncertów młodych, szczecińskich muzyków. Początkujące kapele zagrają wśród zabytkowych motocykli i samochodów.

- Nasze imprezy nazwaliśmy ?Made in Szczecin. Born to be wild?, czyli ?jesteśmy ze Szczecina, urodziliśmy się dzicy? - mówi organizatorka festiwalu Karolina Woźniak z poralu wSzczecinie.pl. - To szansa dla młodych kapel, aby zagrać dla szerszej widowni. Najlepsze utwory znajdą się na płycie, którą wydamy pod koniec roku.

Motywem przewodnim koncertów będzie muzyka z filmu ?Swobodny jeździec? (Easy Rider), który spopularyzował kultowe motocykle - choppery. Ten film drogi opowiada o wolności, równie ważnej dla motocyklistów, jak i muzyków.

- Połączyliśmy przesłanie ?Easy Rider? z klimatem muzeum wypełnionym starymi motocyklami zawieszonymi w powietrzu ? opowiada Karolina Woźniak. ? Chcemy pokazać, że Szczecin to miasto muzyki.

Kapele, które chcą wystąpić w festiwalu mogą zgłaszać się do końca września.

- Zasady rekrutacji są na stronie www.madeinszczecin.pl ? zaprasza Tomasz Weinert z portalu. ? Nie każdy chętny wystąpi. Znamy się na muzyce i szukamy talentów.

O tym, które utwory znajdą się na płycie zadecyduje publiczność w głosowaniu internetowym.

Pierwszy koncert rozpocznie się 26 lutego w Muzeum Techniki o godz. 18. Kolejne - w ostatnią sobotę miesiąca, aż do gali finałowej w grudniu 2011.

W sobotę wystąpią: RebelHouse i Bona Fides.

Co, gdzie, kiedy

Miejsce: Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie, ul. Niemierzyńska 18A.

Czas: 26 lutego, godzina 18.

Wstęp: bilety do muzeum są jednocześnie wejściówką na koncert. Sprzedaż w kasie muzealnej od godziny 17.30, bilet normalny kosztuje - 10 zł, ulgowy - 5 zł.

Liczba widzów ograniczona: wejść może 80 osób.

Rezerwacja ? tel. 91-45-99-200

Bona Fides grają bluesa o rockowym zabarwieniu. Kasia, Robert, Sylwek, Mariusz i Jurand doskonale czują się w tej konwencji. Bona Fides ma już za sobą kilkanaście koncertów, w tym w charakterze supportu Kultu i Maleo Reggae Rockers. Fot. wSzczecinie.plZespół Bona Fides. Fot. wSzczecinie.pl

 

RebelHouse tworzą: Kamil Rosiak (kojarzony z Godsend), Mateusz Lazar (Quo Vadis, Fire, Blue Crow), Jarek Igielski (Helldiver) oraz Robert Hełminiak (Black Dogs).Fani Black Label Society usłyszą w ich muzyce nutkę Zakka Wylde'a z szaleństwem Phila Anselmo. Dynamiczna sekcja rytmiczna, przemyślane i uporządkowane kompozycje. Fot. wSzczecinie.pl
XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.