PL DE EN

Jesteśmy przyjaźni i MaMa to doceniła

11I
Jesteśmy przyjaźni i MaMa to doceniła

Fundacja MaMa uznała nasze muzeum za miejsce przyjazne dla mam z małymi dziećmi. Otrzymaliśmy specjalny certyfikat, który jest wydawany dopiero po zgłoszeniu przez rodziców i sprawdzeniu placówki przez przedstawicielki fundacji.

MaMa to organizacja pozarządowa założona w czerwcu 2006 roku. Działa na rzecz praw matek w Polsce organizując kampanie społeczne ("O Mamma Mia! Tu wózkiem nie wjadę" na rzecz przystosowania przestrzeni publicznej do wózków dziecięcych i inwalidzkich), akcje na rzecz praw pracowniczych ("Opowieści Grozy", czyli przykłady zwalniania matek z pracy), konkursy ("Głos Ma MaMa!" czy fotograficzny dla ciężarówek "Pępek Świata") oraz projekty prawne (porady on-line i warsztaty dla uchodźczyń) i artystyczno-edukacyjne ("Warszawa Kobiet" mający na celu uchronienie od zapomnienia kobiet mających wpływ na historię miasta i kraju). Od października 2006 r. organizuje wspólnie z kinem Muranów cykl "Z dzieckiem w kinie", gdzie rodzice mogą obejrzeć ambitny film podczas, gdy ich dzieci bawią się pod okiem opiekunek. Obecnie projekt rozszerza się również na inne miasta. Fundacja prowadziła Bank Czasu Matek, zachęcając je do dzielenia się tym, co mamy bezcenne: czasem.

Więcej o MaMie: www.fundacjamama.pl

XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.