Jesteśmy najlepsi w oldtimerach

19I
Jesteśmy najlepsi w oldtimerach

Miesięcznik Classicauto, czyli gazeta o prawdziwych samochodach, uznał otwarcie szczecińskiego muzeum techniki za oldtimerowe wydarzenie roku 2010. Dla dziennikarzy tej gazety prawdziwe samochody przestano produkować 30 lat temu.

Classicauto jest popularnym miesięcznikiem branżowym. W lutowym numerze jego dziennikarze opisali trzy najbardziej znaczące wydarzenia w kalendarzu miłośników starych samochodów. Na drugim miejscu znalazły się wyścigi zabytkowych aut na torze w Poznaniu organizowane przez Jacka Schmidta, Jerzego Mazura i Patryka Mikiciuka; na trzecim spotkanie w Fabryce Samochodów Osobowych na Żeraniu w 59 rocznicę wyprodukowania pierwszego auta.
- Potrzeba więcej takich miejsc, jak szczecińska zajezdnia - powiedział Wojciech Jurecki, redaktor naczelny miesięcznika Clasicauto. - Zrobiliście muzeum na europejskim poziomie, czyli jednak można.
Pierwsi zareagowali internauci. Pana Andrzej ze Szczecina pisał na facebooku: :) BRAWO I GRATULACJE :)
- W waszym muzeum zauroczyła nas atmosfera zwiedzania i sposób pokazywania eksponatów - mówił redaktor Jurecki.
"Polacy chcą oglądać zabytkowe pojazdy a Szczecin jest jednym z pierwszych miast, gdzie wreszcie im to umożliwiono" - napisało Classicauto.

Redakcji magazynu Classicauto dziękujemy za wyróżnienie.