PL DE EN

Zapraszamy do wakacyjnego warsztatu

01VIII
Zapraszamy do wakacyjnego warsztatu

Zapraszamy do wakacyjnego warsztatu

Zajęcia dla dzieci odbywać się będą przez dwa tygodnie od środy do piątku (10, 11, 12 i 17, 18, 19 sierpnia) w godzinach 10-13.

TYDZIEŃ I

Do warsztatu konstruktorsko-architektonicznego zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat.

Dzień I

Zainspirowani fantazją projektantów mikrusa i smyka uczestnicy warsztatów stworzą w pełni funkcjonalne, prototypowe modele własnych pojazdów. Podczas pracy używać będą między innymi materiałów recyklingowych. Na zajęcia serdecznie zapraszamy dzieci obojga płci :)

Opłaty: 40 zł za zajęcia (w tym bilet do muzeum)

Dzień II

Uczestnicy zbudują miasto swoich marzeń. Wspólnie stworzą jedną miejską strukturę, będącą zbiorem ich własnych, osobistych obszarów. Komunikacja między tymi obszarami, ich wzajemne powiązania dadzą nam ciekawy obraz dziecięcej wizji miasta, jego struktury i roli jaką w mniemaniu najmłodszych pełni przestrzeń miejska.

Opłaty: 40 zł za zajęcia (w tym bilet do muzeum)

Dzień III

Uczestnicy w myśl nowożytnych, ekologicznych postulatów zamienią drogi w koryta rzek, na parkingach zamiast samochodów staną zwierzęta, a na dachach domów wyrosną drzewa. Poszukamy odpowiedzi na pytanie, jaki rodzaj przestrzeni jest najbardziej przyjazny dla mieszkańców i czy miasta w których żyjemy spełniają tę wizję.

Opłaty: 40 zł za zajęcia (w tym bilet do muzeum)

Czas trwania każdych zajęć: 3 godziny (w tym przerwa).
Liczba uczestników: 12-15 osób.

Prowadzące:

  • organizatorki Pajdokracji: Agata Kiedrowicz Dąbrowska i Karolina Machowicz
  • edukatorka z Muzeum Techniki i Komunikacji ? Zajezdnia Sztuki Joanna Wojtarowicz
  • członkinie Stowarzyszenia Oswajanie Sztuki

 

TYDZIEŃ II

Dzień I

Do warsztatu ceramicznego zapraszamy dzieci w wieku 8-11 lat.

?Mozaiki?

Co kryje się w dziecięcej głowie? Co spotykają nasze dzieci w swojej wyobraźni? To nie lada zagadka, jak rozsypane kawałki puzzli. Z tysiąca rozsypanych kolorowych kawałków, stworzymy na nowo niezwykłe przygody, postacie i cudowne miejsca. Podczas warsztatów - oprócz fantazji - używać będziemy ceramicznych, fajansowych, porcelanowych i terakotowych przedmiotów "po stłuczce".

Czas trwania: 3 godziny (w tym przerwa).

Liczba uczestników: 12-15 osób.

Opłaty: 40 zł za zajęcia (w tym bilet do muzeum)

Prowadzenie: Anna Molska, Instytut Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, na co dzień zajmuje się ceramiką; członkini stowarzyszenia "Oswajanie Sztuki"

Dzień II

Cukiernia dla dzieci w wieku 8-11 lat.

Na zajęciach dowiemy się jakie są podstawowe składniki współczesnych słodyczy i co tak naprawdę jemy, fundując sobie w szkolnym sklepiku kolejnego batonika. Czy "słodkie" zawsze musi oznaczać "niezdrowe"? Podczas wspólnych zajęć uczestnicy poznają kilka prostych przepisów na własnoręcznie przyrządzone, zdrowe i smaczne słodycze. Oczywiście będą również mieli okazję spróbować swych sił - jako cukiernicy - w praktycznym działaniu.

Czas trwania: 2 godziny.
Ilość uczestników: 12 osób
Opłaty: 35 zł za zajęcia (w tym bilet do muzeum)

Prowadzenie : Edyta Ryłek
graficzka, współzałożycielka tandemu Nomadiqstudio, pasjonatka zdrowego żywienia i kuchni wegetariańskiej

Dzień III

"Rowerowe przyspieszenie"

W ramach spotkania organizatorzy chcą nie tylko przedstawić korzyści i zagrożenia wynikające z używania roweru jako środka lokomocji w mieście, ale przede wszystkim zapoznać uczestników z ideą zrównoważonego transportu w odniesieniu do sytuacji komunikacyjnej naszego miasta.Zajęcia będą miały formę prezentacji multimedialnej, połączonej z pokazem filmu oraz dyskusją. Każdy z uczestników otrzyma bezpłatne materiały dydaktyczne (broszury, filmy na płytach DVD). Prelekcja zakończy się konkursem z nagrodami, w wktórych można wygrać zapięcia rowerowe, kamizelki odblaskowe, koszulki, torby ekologiczne. 

Czas trwania: 1,5 godziny.
wstęp wolny
Prowadzenie: Członkowie Stowarzyszenia "Rowerowy Szczecin"

Informacje i zapisy:

91/45-99-211 (w godz. 8-16)

j.wojtarowicz@muzeumtechniki.eu

XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.