Progresywny i gotycki rock - koncert

26IV
Progresywny i gotycki rock - koncert

- To już trzecia odsłona z cyklu "Born to be Wild" promującego młodych muzyków - mówi Karolina Woźniak, współorganizatorka festiwalu. - Tym razem w Muzeum Techniki usłyszymy zespoły rokowe.

Koncert rozpocznie się 30 kwietnia o godzinie 20. Raz w miesiącu w muzeum grają młodzi szczecińscy artyści.

- W sobotę usłyszymy dwa mocne zespoły - mówi Tomasz Weinert, współorganizator festiwalu. Fortepain i Mandylion to kapele, które są gwarancją udanego weekendu

Festiwal potrwa do grudnia. Na jego zakończenie najlepsze utwory znajdą się na płycie podsumowującej cykl.

- Od  marca internauci zaczęli głosować na stronie wSzczecinie.pl. Plebiscyt na najlepsze kapele potrwa do ostatniego koncertu. Na płycie, którą wydamy na zakończenie festiwalu znajdą się różne gatunki muzyczne ? wyjaśnia Wojciech Wirwicki, z portalu wSzczecinie.pl.

Na zainteresowanych czeka sto biletów. Sprzedaż w kasie muzealnej, bilet normalny kosztuje - 10 zł, ulgowy - 5 zł. Zapraszamy na ul. Niemierzyńską 18A w Szczecinie.

Rezerwacja - tel. 91-45-99-200

Fortepain

Fortepain łączy poezję i ambitną muzykę. Artyści łączą progresywny rock z utworami Tadeusza Różewicza, Roberta Kasprzyckiego, oraz własnymi lirykami. Muzyka wzmacnia przekaz tekstów. Zespół inspiruje się muzyką Pink Floyd, Republiki i Dream Theater.

Mandylion

Niecałe dwa lata działalności i wspólne koncerty z Katem, Jelonkiem, Closterkeller. Takimi osiągnięciami może się pochwalić szczeciński Mandylion. Kapela gra gotycki rock oraz symfoniczny heavy, wzbogacony dawką progresji. Wszyscy fani Nightwish czy The Gathering będą zachwyceni.