Zajezdnia niczym diament

12IX
Zajezdnia niczym diament

Zwycięzcy zostali wyłonieni w dwóch kategoriach.  Muzeum Techniki uznano za najlepszą szczecińską rewitalizację, czyli obiekt, którego przebudowa stworzyła nową jakość.

- Dzięki kompleksowej rozbudowie zmieniła się całkowicie funkcja tego terenu - mówi Ewa Nosek, architekt miasta. Teraz zajezdnia służy mieszkańcom Szczecina jako miejsce edukacji i spędzania wolnego czasu. Na uwagę zasługuje szalenie ciekawa ekspozycja, która przybliża historię techniki i komunikacji.

Diamenty Architektury rozdano w Szczecinie po raz pierwszy. To kolejna nagroda, która potwierdza, że Zajezdnia Sztuki jest ważnym elementem w krajobrazie naszego miasta.