Zajęliśmy czwarte miejsce w plebiscycie na Najlepszy Produkt Turystyczny 2011 roku

06XI
W konkursie wystartowały 44 atrakcje turystyczne z całej Polski. Internauci wybierali za pośrednictwem portalu otoWakacje.pl. 17 października zakończono głosowanie. Muzeum zdobyło 6,8 % głosów.

-  Jesteśmy nowoczesnym i przyjaznym muzeum. Zwiedzający mogą wsiadać  do wielu pojazdów - mówi Jacek Ogrodniczak, z Muzeum Techniki. - Postawiliśmy na multimedia, mamy kiniarnię w tramwaju, filmy o pojazdach oraz szczecińskim przemyśle motoryzacyjnym i komunikacji.

W konkursie zorganizowanym przez Polską Organizację Turystyczną pierwsze miejsce zdobył Szlak Kajakowy Bug-Krzna, drugie Zespół Pocysterski w Krzeszowie, a trzecie Białostocki szlak kulinarny. Największą wygraną są zwiedzający, którzy na nas głosowali. Cieszymy się, że turyści uznają nasze muzeum za ważny punkt na polskich szlakach.