Nasza załoga przywiozła puchar z rajdu Stettiner Haff

08VI
Nasza załoga przywiozła puchar z rajdu Stettiner Haff

W tym roku odbył się 11 edycja Stettiner Haff. Rajd dookoła Zalewu Szczecińskiego organizuje Rallye Trans. Załogi startują w 6 kategoriach. Uczestnicy pokonali kolejne etapy na trasie Eggesin - Ueckermünde - Ziethen - Kamminke - Świnoujście - Stepnica - Szczecin - Bismark - Eggesin.

- Impreza znana jest z prezentacji znakomicie zachowanych samochodów marki Stoewer - mówi Stanisław Horoszko, dyrektor muzeum.- Fabryka działała w przedwojennym Szczecinie. U nas także można zobaczyć samochód tej produkcji. V 5 z 1932 r. znajduje się na naszej wystawie stałej.

Także polscy miłośnicy zbytkowych samochodów mogli  kibicować naszej załodze. Kolejne pokazy odbyły się w Świnoujściu przed Urzędem Miasta (pl. Adama Mickiewicza) i w Szczecinie na Torze Kartingowym (ul. Wojska Polskiego).

Więcej informacji na stronie organizatorów: http://www.rallye-trans.de/haffrallye.html