Twórczy Dzień Dziecka w Muzeum Techniki

20V
Twórczy Dzień Dziecka w Muzeum Techniki

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy (w sobotę 2 czerwca) na warsztaty rękodzieła oraz zajęcia przyrodniczo-chemiczne. Święto najmłodszych jest doskonałą okazja na twórcze spędzenie czasu. Uczestnicy warsztatów rodzinnych zrobią filcowego pluszaka, natomiast na zajęciach chemicznych samodzielnie wytworzą pachnące mydełko.

- Dzień Dziecka to okazja, żeby zrobić coś wspólnie z mamą lub tatą - mówi dr A.W. Feliński, z Muzeum Techniki i Komunikacji. - Na warsztaty rękodzieła zapraszamy dzieci z opiekunem, natomiast na zajęcia mydlarskie same dzieciaki. Nikt z muzeum nie wyjdzie z pustymi rękami; samodzielnie wykonany pluszak lub mydełko to świetna pamiątka dla rodziców.

Pluszak własnego projektu

Rodzinne warsztaty rękodzieła rozpoczną się o godz. 12. Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 13 lat. Każda para otrzyma specjalny zestaw do pracy. Olejki zapachowe, kolorowy filc, cekiny, wstążki, guziki to nieliczne elementy, które będą mieli do dyspozycji mali projektanci i ich mamy.

Rękodzieło może stać się doskonałym sposobem na rodzinną zabawę - mówi Mariola Badowska, prowadząca warsztaty rękodzieła. - Aby móc tworzyć wspólnie z dzieckiem zabawki, czy ozdoby wystarczy czas i chęci. Należy ze sobą zabrać dobry nastrój i dużo wyobraźni.

Maskotki można wypełnić grochem lub watą. Warsztaty mają pobudzać wyobraźnię i zmysły. Muzyka klasyczna wzmacnia doznania słuchowe a olejki węch. Kolorowe materiały o różnej miękkości rozwijają zmysł dotyku i wzorku. Udział w warsztatach dla dziecka i opiekuna kosztuje 30 zł - cena obejmuje dwa bilety wstępu do muzeum. Po zajęciach zachęcamy do zwiedzenia muzeum.

Tajemnice Mydła

Warsztaty mydlarskie zaczną się o godz. 14. Przygotowaliśmy miejsce dla 12 osób wieku od 6 do 10 lat. Koszt udziału w zajęciach dla każdego uczestnika to 35 zł. Zajęcia wprowadzają dzieci w świat botaniki i chemii. Najmłodsi pracują na materiale roślinnym, z którego uczą się pozyskiwać wyciągi niezbędne do wytworzenia mydła.

Sobotnie zajęcia będą związane z procesem wytwarzania mydła - mówi Anna Kawecka, prowadząca warsztaty. - Dzieci nauczą się jak powstaje mydło, na czym polega przygotowanie wyciągów i ekstraktów roślinnych do jego wyrobu.

Efektem pracy najmłodszych będzie mydełko, które zabiorą do domu. W cenę tych warsztatów także został wliczony bilet do muzeum.

Rodzinne warsztaty rękodzieła

Cena: 30 zł ( dziecko i opiekun, cena zawiera bilety do muzeum)

Termin zajęć: godz. 12, sobota 2 czerwca

Tajemnice mydła - warsztaty