Amerykańskie Walentynki w Muzeum Techniki i Komunikacji

07II
Amerykańskie Walentynki w Muzeum Techniki i Komunikacji

11 lutego zapraszamy na "Amerykańskie Walentynki", które rozpoczną się o godzinie 16 i potrwają do godziny 21. W tym dniu panie wchodzą do muzeum za darmo. W muzeum znajdą się: amerykańskie krążowniki szos z lat pięćdziesiątych XX wieku, "gwiazdy" z Hollywood, teatr ognia Lascar, rewia taneczna Rising Stars Revue, pokazy filmów. O godzinie 19 rozpocznie się wernisaż wystawy "Oto Ameryka 2", na której zobaczymy samochody made in USA. Wszystkie pojazdy należą do kolekcjonerów z naszego regionu. Walentynki odbywają się pod patronatem Gazety Wyborczej.

200 serc nad muzeum

- Zajezdnia będzie w tym dniu wyglądała szczególnie - mówi Maria Szponar z muzeum. - Radosław Pastusiak na frontowej ścianie muzeum wykona wielkie serce z balonów.

Walentynki rozpoczną się wypuszczeniem do nieba 200 balonów. Czerwone serduszka uniosą się nad ulica Niemierzyńską o godzinie 16.

Balony zostaną rozdane zwiedzającym. Na specjalny znak wszyscy wypuszczą serduszka do nieba.

"Co za wieczór, co za noc z twarzą Marylin Monroe..."

Tak o znanej hollywoodzkiej aktorce śpiewał wokalista zespołu Myslowitz. W zajezdni pojawią się Elvis Presley, Audrey Hepburn, James Dean i Marilyn Monroe. Postaci przygotuje znana charakteryzatorka Agata Naniewicz. Hollywoodzkie gwiazd ubiorą szczecińskie projektantki Ania Kucza - Freya i Basia Olejniczak.

Kino w tramwaju, fotografia w pudełku

W tramwajowej kiniarni zostaną wyświetlane dwa filmy z polskim Jamesem Deanem, czyli Zbigniewem Cybulski.

- Zdjęcia z Cybulskim uzupełnią wystawę amerykańskich samochodów - mówi dr Wojciech Feliński, kurator wystawy. - Dla miłośników kina mamy niespodziankę związaną z aktorem.

11 lutego zaplanowano dwa pokazy filmowe. Pierwszy "Do widzenia, do jutra" rozpocznie się o godzinie 16, natomiast na pokaz filmu "Jak być kochaną" zapraszamy o godzinie 18.

- Filmy wyświetlimy w naszej tramwajowej kiniarni - mówi Maria Szponar. - To wyjątkowa podróż dla zwiedzających. Cybulskiego można zobaczyć siedząc na miejscu pasażera w zabytkowym wagonie.

W muzeum pojawi się Fotokiltka.

- Działanie jest proste, wystarczy wejść do wielkiego pudełka i wcisnąć start - mówi Michał Coufal, właściciel "Imprezowej Fotobudki". - Już po chwili drukowany jest pasek ze zdjęciami. Można zrobić zdjęcie samotnie, w parze lub grupie, która musi się oczywiście zmieścić do budki.

Kiermasz i smakołyki

W muzeum można będzie kupić ręcznie wykonane prezenty walentynkowe. Wśród smakołyków warto wymienić bezalkoholowe koktajle miłości, czekoladową fontannę oraz catering z firmy "na Tacy". Zwiedzaniu będzie towarzyszyć muzyka klasyków: Elvis Presley, Frank Sinatra, Louis Armstrong. O godzinie 18.10 rozpocznie się pokaz barmański Zbigniewa Rózgi z Barserwis.

Rewia taneczna z lat ?50 i teatr ognia

O godzinie 17 wystąpi rewia taneczna Rising Stars Revue. Tancerki występowały u boku takich gwiazd jak: Armin van Buuren, David Guetta, ATB. Po pokazie głównym zaplanowano dwa świetlne pokazy LED.

- Dziewczyny wystąpią w strojach marynarskich - mówi Beata Krasnodębska, z Rising Stars Revue. - Chcemy nawiązać do pokazów dla amerykańskiej armii z lat '50. To będzie jedyne takie show.

O godzinie 20 na dziedzińcu muzeum wystąpi teatr ognia Lascar. Pokaz ognia będzie premierą "Spektaklu retro".

Program imprezy

Godzina 16: Do nieba poleci 200 serduszek.

Godzina 16: Pokaz filmu "Do widzenia, do jutra".

Godzina 16.30: Pokaz: Elvis Presley, Audrey Hepburn, James Dean, Marilyn Monroe.

Godzina 16.30: Amorkowe warsztaty. Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Koszt udziału to jedynie 5 zł. Zapisy w kasie mzuealnej tel 91 45 99 200.

Godzina 17: Pokaz rewii tanecznej Rising Stars Revue.

Godzina 17.30: Pokazy Led Rising Stars Revue.

Godzina 17.45: Pokazy Led Rising Stars Revue.

Godzina 18: Amorkowe warsztaty. Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Koszt udziału to jedynie 5 zł. Zapisy w kasie mzuealnej tel 91 45 99 200.

Godzina 18: Pokaz filmu "Jak być kochaną".

Godzina 18.10: Walentynkowy pokaz Barmański Zbigniewa Rózgi, Barserwis.

Godzina 18.30: Pokaz: Elvis Presley, Audrey Hepburn, James Dean, Marilyn Monroe.

Godzina 19: Wernisaż wystawy "Oto Ameryka 2".

Godzina 20: Spektakl retro Teatru Ognia Lascar.

Godzina 20.30: Pokaz:  Elvis Presley, Audrey Hepburn, James Dean, Marilyn Monroe.

Pozostałe atrakcje:

- Muzyka ze znanych amerykańskich filmów

- Kiermasz walentynkowych drobiazgów

- Imprezowa Fotobudka