WARSZTATY FOTOGRAFICZNE BZ WBK Press Foto 2012 Junior

28VI
WARSZTATY FOTOGRAFICZNE BZ WBK Press Foto 2012 Junior

15 i 16 lipca zapraszamy na bezpłatne warsztaty fotograficzne BZ WBK Press Foto Junior. Zajęcia skierowane są do młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Część teoretyczną poprowadzi Waldemar Kompała z "Rzeczpospolitej". Zajęcia praktyczne odbędą się w niedzielę. Zajęcia odbywają się w czterech grupach liczących maksymalnie po 12 osób.

Dla KOGO warsztaty?

-     uczniowie gimnazjów i szkół średnich

KTO prowadzi?

-     Waldemar Kompała z Rzeczpospolitej. Fotografią prasową zajmuje się zawodowo od 1990 roku, kiedy rozpoczął pracę w katowickim dodatku do ?Gazety Wyborczej?. Siedem lat później przenosi się do Warszawy by objąć funkcję kierownika agencji fotograficznej Agencja Gazeta oraz zastępcy kierownika działu fotograficznego w ?Gazecie Wyborczej?. W latach 2005-2008 jest fotoreporterem ?Gazety Wyborczej?. Od 2008 roku związany z ?Rzeczpospolitą?, w której pełni rolę szefa działu fotograficznego.

PROGRAM WARSZTATÓW

I Dzień:

Godz. 10:00 - 12:00     Zajęcia teoretyczne pierwszej grupy, podczas których uczestnicy poznają

podstawy współczesnej fotografii prasowej, jak również aspekty techniczne

robienia zdjęć.

Godz. 12:00 - 12:15     Przerwa.

Godz. 12:15 - 14:15     Zajęcia teoretyczne drugiej grupy, podczas których uczestnicy poznają podstawy współczesnej fotografii prasowej, jak również aspekty techniczne robienia zdjęć.

Godz. 14:15 - 14:30     Przerwa.

Godz. 14:30 - 16:30     Zajęcia teoretyczne trzeciej grupy, podczas których uczestnicy poznają podstawy współczesnej fotografii prasowej, jak również aspekty techniczne robienia zdjęć.

Godz. 16:30 - 16:45     Przerwa.

Godz. 16:45 - 18:45     Zajęcia teoretyczne czwartej grupy, podczas których uczestnicy poznają podstawy współczesnej fotografii prasowej, jak również aspekty techniczne robienia zdjęć.

Godz. 18:45                 Zakończenie zajęć pierwszego dnia warsztatów.

Po zakończeniu zajęć teoretycznych uczestnicy udają się w teren na część praktyczną warsztatów.
W jej trakcie mają wykonać zdjęcia do poniższych kategorii:

1. Przyroda - zdjęcia ilustrujące środowisko naturalne;
  2. Sztuka - zdjęcia z wydarzeń kulturalnych lub ilustrujące dzieło sztuki;
  3. Moje miasto Szczecin - zdjęcia ilustrujące Szczecin, jego ciekawe lub nieznane oblicze;
  4. Portret - portrety osób znanych i nieznanych;
  5. Cywilizacja - przejawy cywilizacyjnej działalności człowieka w kulturze, sztuce, nauce, technice;
  6. Wydarzenie - zdjęcia z ważnych i mniej ważnych wydarzeń.

Uczestnicy mogą wykonać zdjęcia do dowolnej ilości kategorii, ale w ilości nie przekraczającej 5 zdjęć na kategorię.

Zdjęcia nie mogą tworzyć cyklu, to znaczy nie mogą być wykonane w formie fotoreportaży.

II Dzień

Godz. 9:00 - 11:00       Zajęcia teoretyczne pierwszej grupy, podczas których omawiane są zdjęcia wykonane przez uczestników w trakcie części praktycznej.

Godz. 11:00 - 11:15     Przerwa.

Godz. 11:15 - 13:15     Zajęcia teoretyczne drugiej grupy, podczas których omawiane są zdjęcia wykonane przez uczestników w trakcie części praktycznej.

Godz. 13:15 - 13:30     Przerwa.

Godz. 13:30 - 15:30     Zajęcia teoretyczne trzeciej grupy, podczas których omawiane są zdjęcia wykonane przez uczestników w trakcie części praktycznej.

Godz. 15:30 - 15:45     Przerwa.

Godz. 15:45 - 17:45     Zajęcia teoretyczne czwartej grupy, podczas których omawiane są zdjęcia wykonane przez uczestników w trakcie części praktycznej.

Godz. 17:45                 Zakończenie zajęć drugiego dnia warsztatów.

Celem drugiego dnia warsztatów jest omówienie prac wykonanych w trakcie części praktycznej.
Tego dnia uczestnicy warsztatów dowiadują się, na co powinni jeszcze zwrócić uwagę przy robieniu zdjęć.

Spośród wszystkich wykonanych zdjęć prowadzący warsztaty wybiera trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii. Dyplomy  wręczane są laureatom u Partnera prowadzącego warsztaty.

Udział w warsztatach jest bezpłatny

Więcej informacji: Magdalena Szyłow, PHOTOARTPRESS (tel. 505224412)

Relacja z warsztatów w Radomiu: http://www.bzwbkpressfoto2012.pl/aktualnosci,4.html