PL DE EN

Szczecin bliżej gór...

09X
Szczecin bliżej gór...

13 października, o godzinie 16  zapraszamy do muzeum na "Górskie powitanie jesieni".

- Zaplanowaliśmy miniwystawę, która wprowadza w tajniki techniki wspinaczkowej - mówi Martyna Kita, z Muzeum Techniki. - Zwiedzający zobaczą: pełny ekwipunek turysty, odzież i akcesoria zapewniające mu komfort i bezpieczeństwo  w górach, oraz ten niezbędny w sportowej wspinaczce. Nowoczesny sprzęt wspinaczkowy udostępnił Sklep Górski "Cetus".

Wystawa sprzętu wspinaczkowego to nie wszystko. Zwiedzający zobaczą fotografie górskich  pejzaży autorstwa Tadeusza Czapskiego i posłuchają koncertu zespołu Pograni. Pomysł na przybliżenie szczecinianom gór narodził się oczywiście podczas jednej z wypraw:

Pomysł zorganizowania koncertu w Muzeum Techniki i Komunikacji narodził się podczas tegorocznego wypadu w Alpy Bawarskie, a dokładniej w schronisku Kärlingerhaus, podczas wieczornej biesiady - wspomina Piotrek Szymański z Grupy Pograni.

Miała miejsce swoista burza mózgów, każdy z przyjaciół zadeklarował pomoc i tak idea imprezy dedykowanej miłośnikom gór, stała się faktem - dodaje Romek Soroko, gitarzysta Pograni.

Występ muzyków rozpocznie się o godzinie 16.30. Członkowie PTTK z ważną legitymacją członkowską, mogą nabyć ulgowe bilety wstępu do muzeum. Wydarzenie zorganizował Klub Tatrzański PTTK w Szczecinie i nasze muzeum.

GRUPA POGRANI

GRUPĘ POGRANI (od górskiej grani) tworzą Piotrek Szymański i Romek Soroko. Spotkali się na alpejskich via ferratach. Głosy i gitary zgrali na spotkaniach Klubu Tatrzańskiego. Po latach solowych interpretacji turystycznej klasyki postanowili układać własne piosenki. Pomysł nagrania domowym sposobem (na komputerze) kilku piosenek dla przyjaciół przerodził się w nagranie płyty w profesjonalnym studiu Piotra Wilkońskiego w Morzyczynie. Piotr Wilkoński wspomaga ich teraz na basie na koncertach adresowanych do podobnych im miłośników gór i wędrówek. Tematyka utworów to wyprawy w gronie przyjaciół, piękno gór, poczucie wewnętrznej wolności. GRUPA POGRANI w przyjazny sposób słowem i dźwiękiem opisuje przyjaźń i umiłowanie gór.

http://www.tatrzanski.szczecin.pttk.pl/pograni/12.06.01.pracownia.pttk/slides/11.html

Sponsor imprezy


XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.