Wystawa prac podopiecznych SOSW w Tanowie

02XII
Wystawa prac podopiecznych SOSW w Tanowie

Zapraszamy na wernisaż wystawy  "Stare tramwaje i stary Szczecin", który odbędzie się 8 grudnia o godz. 16.30 w naszym muzeum. Autorami prac są podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tanowie. Wstęp na wernisaż wystawy jest bezpłatny.

Chcemy dać swoim absolwentom szansę na pracę w różnych zakładach stolarskich lub pracowniach artystycznych - mówi Lidia Zasada z SOSW  w Tanowie. - Można i trzeba pomagać młodym niepełnosprawnym wejść w dorosłe życie tak, aby było ono łatwiejsze i dawało możliwość osiągnięcia sukcesu.

Po uroczystym otwarciu wystawy zapraszamy do Cafe Bar Zajezdnia na aukcję charytatywną. Organizatorem  licytacji jest Fundacja "Bądźmy Razem z Niepełnosprawnymi w Tanowie". Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na wyposażenie pracowni stolarskiej SOSW.

Fundacja "Bądźmy Razem z Niepełnosprawnymi w Tanowie" postanowiła wesprzeć naszych podopiecznych - mówi Lidia Zasada SOSW w Tanowie. - Chcielibyśmy, aby Święty Mikołaj pomógł nam zakupić najpotrzebniejsze narzędzia, urządzenia oraz inne ważne akcesoria stolarskie. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na spełnienie naszego marzenia.

Na terenie ośrodka działa: przedszkole, podstawówka, gimnazjum i szkoła przysposabiająca do pracy. Od tego roku szkolnego powołano dodatkowy oddział, który obejmuje edukację  w zakresie renowacji starych mebli i innych przedmiotów drewnianych. W nowopowstałej pracowni stolarskiej podopieczni uczą się obróbki drewna, posługiwania się narzędziami stolarskimi oraz renowacji starych przedmiotów. Warsztat wymaga dodatkowego wyposażenia w sprzęt stolarski, którego zakup przekracza możliwości finansowe ośrodka.