Czy muzeum jest cudem

29I
Czy muzeum jest cudem

Muzeum Techniki w Szczecinie startuje w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. O tytuł cudu funduszy europejskich ubiegamy się w kategorii: "Rewitalizacja (obszary miejskie, poprzemysłowe i powojskowe, przestrzeń użytkowa)". W ubiegłym roku w tej kategorii zwyciężyła rewitalizacja Bulwaru Nadwarciańskiego Wschodniego w Gorzowie Wielkopolskim.

W marcu kapituła konkursu wybierze po trzy projekty w każdej kategorii, które będą ubiegać się o tytuł. Zwycięzców poznamy w maju.

W ubiegłym roku wśród laureatów znalazły się: sanktuarium w Świętej Lipce, trasy do narciarstwa biegowego w partiach szczytowych Magurki Wilkowickiej, ścieżka edukacyjna na terenie odkryć paleontologicznych (Jura Parku) w Krasiejowie. O tytuły cudów rywalizowało 256 projektów.

Remont zabytkowej zajezdni Niemierzyn, w której mieści się muzeum był finansowany z pieniędzy miasta, Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Strona konkursu