Mamy edukacyjne gry dla najmłodszych

26X

Kto chce zostać mechanikiem lub motorniczym?

Warsztat samochodowy - co z tym kołem? Za mało powietrza?

W muzeum czekają na najmłodszych trzy interaktywne konsole z grami edukacyjnymi. Dotykając ekranu można naprawić samochód, skonstruować własny pojazd lub wybrać się w podróż tramwajem.
- Dziecko wybiera tramwaj, dopasowuje do niego pasażerów w strojach z epoki i ówczesny widok miasta - opowiada dr Andrzej Wojciech Feliński, szef działu edukacji muzeum. - W nagrodę odbywa podróż po Szczecinie w epoce, którą sobie wybrało.
Kolejna konsola zabiera dziecko do warsztatu samochodowego. Samochód ma trzy usterki, które gracz musi wskazać. Ostatnia gra uczy poszanowania środowiska. Dziecko, dobierając opony, silnik, karoserię pojazdu - dowiaduje się czy stworzyło pojazd przyjazny dla środowiska.

O naszych grach napisał Głos Szczeciński: