PL DE EN

Zapraszamy na Warsztaty Kultury Japońskiej

17IV
Zapraszamy na Warsztaty Kultury Japońskiej

Warsztaty odbędą się 19,20 i 21 kwietnia. Trzydniowe zajęcia to cykl, który pozwali poznać uczestnikom kulturę Japonii. Na zajęcia zapraszamy dzieci (powyżej 7 roku życia), młodzież i dorosłych. Koszt udziału w trzydniowych warsztatach to 25 zł od osoby.

W jaki sposób trzymać pędzel - Po jakiej stronie kartki pisać, po gładkiej, czy po szorstkiej - Do czego służy kamień oraz jak malować kreski, tego wszystkiego dowiemy się na zajęciach z kaligrafii japońskiej. W ostatnim dniu warsztatów uczestnicy zaprezentują swoje umiejętności rodzicom i znajomym

Na zajęciach nauczymy się podstaw kaligrafii Japońskiej (Shodo), oraz języka japońskiego - mówi Jan Synowiec, z MUSHINKAN Iaido Club Szczecin. - Na zajęciach zapoznamy szczecinian z kulturą i zwyczajami kraju kwitnącej wiśni.  Nie zabraknie podstaw medytacji ZEN i szermierki Japońskiej.

Na warsztatach z szermierki fascynaci Japonii poznają ogólne zasady etykiety np. sposób trzymania miecza KEITO SHISEI, wejście SHOTSUJO, ukłon do Kamizy SHINZA E NO REI, ukłon do miecza KATANA NO SHINSEI. W niedzielę uczestnicy zaprezentują nowe umiejętności publiczności.

Warsztaty poprowadzą: Małgorzata Frydrychowicz (kaligrafia), Piotr Sych i Jan Synowiec (Iaido). Warsztaty organizuje MUSHINKAN Iaido Club Szczecin. Partnerem wydarzenia jest Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. W cenie warsztatów przewidziane jest zwiedzanie Muzeum Techniki i Komunikacji. Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy na zajęcia prowadzi kasa muzealna pod nr. tel. 91 45 99 200.

Harmonogram zajęć:

19 kwietnia (piatek)

16 - 16.20 Otwarcie warsztatów

16.20-16.40 Podział na grupy

16.40-17.30 Wykład ZEN

 

20 kwietnia (sobota)

10 - 10.40 Podstawy języka Japońskiego

10.50 - 11.50 Shodo

12 - 13 Iaido

 

21 kwietnia (niedziela)

10 - 10.30 Pokaz Iaido

10.30 - 11 Pokaz Shodo

11 - 12 Zakończenie warsztatów

XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.