PL DE EN

Zpraszamy na Kiermasz Wielkanocny

23III
Zpraszamy na Kiermasz Wielkanocny

Zapraszamy do muzeum na Kiermasz Wielkanocny. Niepowtarzalne, niebanalne, ręcznie wykonane prezenty od zajączka oraz ozdoby będzie można kupić w najbliższy weekend: 23 i 24 marca. Kiermasz odbędzie się "Restauracja & Cafe Zajezdnia" w godzinach otwarcia muzeum. Wejście schodkami z holu muzeum. Wstęp na kiermasz jest wolny. Dzieci w wieku od 6 do 10 lat  zapraszamy na warsztaty plastyczne, które odbędą się w sobotę 23 marca o godz. 15. Koszt udziału w warsztatach to 15 zł od osoby. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Kiermasz pozwoli zobaczyć najważniejsze zwyczaje, potrawy, symbole i tradycje wielkanocne, które wprowadzą nas w nastrój Świąt Wielkiej Nocy.

- Nasi wystawcy stworzyli ozdoby, bukiety, talerze i wiele innych przedmiotów, które mimo zimowej pogody nadadzą Wielkiejnocy wiosennego charakteru  - mówi Maria Szponar, z Muzeum Techniki i Komunikacji. Natomiast dzieci na warsztatach będą miały okazję poznać również te już nieco zapomniane tradycje, jak topienie Judasza, wielkie grzechotanie, pogrzeb żuru, czy wieszanie śledzia.

Jaki jest duchowy wymiar świątecznych porządków, Niedzieli Palmowej, czy szukania zajączka? Co symbolizuje święconka, malowanie jajek? Co wspólnego ze Świętami ma "oblewajka"? Na te i inne pytania dzieci poznają odpowiedź podczas warsztatów wielkanocnych.

- Najmłodsi wykonają ozdoby wielkanocne, które zrobimy przy pomocy atrakcyjnych gadżetów - mówi Ida Lipecka, z Muzeum Techniki i Komunikacji. Będą dziurkacze ozdobne, brokat i szablony.

Zapisy na warsztaty prowadzi kasa muzealna pod nr. tel. 91 45 99 200.

XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.