PL DE EN

Historyczna majówka w Muzeum Techniki

29IV
Historyczna majówka w Muzeum Techniki

4 maja na dziedzińcu zobaczymy pojazdy, które biorą udział w Rajdzie Oldtimerów. 5 maja w ramach obchodów 150 rocznicy linii kolejowej Szczecin-Pasewalk, nasi zachodni sąsiedzi przyjadą parowozem. Oficjele i goście w strojach z epoki dojadą do muzeum zabytkowymi tramwajami.

"1863-2013: 150 lat linii kolejowej Szczecin-Pasewalk"

Mundury kolejarskie, narzędzia, rozkłady jazdy, fotografie a nawet szyny można oglądać od 26 kwietnia do 2 czerwca w Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdni Sztuki w Szczecinie.

Wystawę przygotowało Stowarzyszenie Lokschuppen e.V. Pasewalk wspólnie ze szczecińskim muzeum.

Wystawa przenosi nas w XIX wiek, czasy pań w eleganckich sukniach popijających kawę w wagonach restauracyjnych Mitropy, czyli niemieckiego Warsu. Panowie mogą zatrzymać się przy kuflu do piwa z napisem Stettin z dworcowego baru. Podróż w czasie ułatwia spora kolekcja tekturowych walizek załadowanych na wózek bagażowego.

Trasa Szczecin- Pasewalk jest niezmienna, zmieniają się na niej mundury, tablice z trasami pociągów.

- Wystawa pokazuje nie tylko historię linii ale także życie codzienne kolejarzy - mówi dr Andrzej Wojciech Feliński, kurator wystawy.

XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.