Warsztaty fotograficzne z Kingą Kenig

17VI
Warsztaty fotograficzne z Kingą Kenig

Zajęcia przewidziane są na dwa dni:

Piątek 21 czerwca br., w godz. 13:00-17:00 /o godz. 17:00 nastąpi oficjalne otwarcie wystawy/

Sobota 22 czerwca br., w godz. 10:00-18:00

Lokalizacja:

Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie

Ul. Niemierzyńska 18A

/spotkanie w piątek o godz. 13:00 przy kasach/

Zarys programu:

Uczestnicy, którzy potwierdzą swój udział w warsztatach, proszeni są o przyniesienie własnego sprzętu fotograficznego i w miarę możliwości własnych laptopów i nośników USB.

Podczas dwudniowego spotkania uczestnicy będą mogli wcielić się w rolę jurorów konkursu fotograficznego. Poznają, na czym polegają krytyczne umiejętności patrzenia na własne zdjęcia, wezmą udział w ćwiczeniach z fotoedycji. Dowiedzą się też, jak fotoedytorzy wybierają zdjęcia do publikacji, czym się kierują przy wyborze, co wpływa na ich decyzje. Prowadząca Kinga Kenig opowie o pracy fotoedytora - o swoim doświadczeniu i trudnych decyzjach, które podejmuje każda osoba na tym stanowisku.

W ramach zajęć odbędą się również ćwiczenia praktyczne w terenie, po których uczestnicy omówią wybrane techniki fotografowania, tematy zdjęć itp. Zostanie wyłonione najlepsze zdjęcie warsztatów.

Ponadto prowadząca przybliży i omówi konkretne sytuacje związane z prawami autorskimi do zdjęć, warunkami regulaminów konkursów fotograficznych dla fotografów. Nie zabraknie też różnego rodzaju ciekawostek związanych ze światem fotografii.

ZAPRASZAMY!

Biuro konkursowe