PL DE EN

Noc muzeów - parada i ubrania z Dany

14V
Noc muzeów - parada i ubrania z Dany

Przez centrum Szczecina przejedzie kawalkada zabytkowych motocykli i samochodów. W muzeum pokażemy ubrania produkowane przez szczecińską Danę w latach 70. i 80. Zapraszamy w sobotę. W niedzielę święto - muzeum jest nieczynne.

Muzeum będzie czynne od godz. 18 do 24 (w sobotę można nas odwiedzić tylko w tych godzinach). Już o godz. 17 z dziedzińca zajezdni przy ul. Niemierzyńskiej ruszy parada zabytkowych pojazdów; kilka należy do muzeum, reszta do kolekcjonerów z regionu.

O godz. 18.30, 20.30 i 22.30 - w muzeum będzie można obejrzeć niecodzienne pokazy mody. Zobaczymy oryginalne stroje uszyte w nieistniejących już Zakładach Przemysłu Odzieżowego Dana oraz współczesne projekty inspirowane kolekcjami Dany. Pokazy poprowadzi Ilona Felicjańska.

Rzuciliśmy wyzwanie współczesnym designerom, aby zmierzyli się z legendą PRL-u. Na wystawie znajdą się prace znanych projektantów ze Szczecina: Michała Marczewskiego (pierwszy Polak, który wystąpił na Fashion Week w Berlinie). Na pokazie zobaczymy też stroje Eli Olszewskiej,  której ubrania nosiła choćby Justyna Steczkowska.

Makijaże historyczne z lat '70 i '80 przygotowuje Agata Naniewicz (www.antidotum-agi.pl)

Fryzury w klimacie lat '70 i '80 przygotowuje Marek Marosz (Kaneene, ul. Monte Cassino 39 Szczecin)

Około godz. 21 zagrają szczecińscy filharmonicy, czyli DYNAMIC PIANO TRIO w składzie: Edyta Karpińska, skrzypce, Natalia Karpińska, wiolonczela oraz Aleksandra Pstrągowska, fortepian.

Program koncertu:

Henryk Wieniawski - Polonez koncertowy D-dur Op. 4
Anton Arensky - Trio fortepianowe f-moll Op. 73 Nr 2 cz. II Romance
Johan Halvorsen - Passacaglia na skrzypce i wiolonczelę.

Zapraszamy, wstęp oczywiście wolny.

XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.