Trzy nowe wystawy w muzeum

19VI
Trzy nowe wystawy w muzeum

Od 21 czerwca zapraszamy na trzy najnowsze wystawy: "Pływać każdy może. Wystawa cywilnych i wojskowych amfibii", "BZ WBK Press Foto 2013" i "Wystawę modeli samochodów". Miłośnicy motoryzacji zobaczą m.in. wszędołaza (maluch na gąsienicach), czy Amphi-Rangera. Na wystawie BZ WBK Press Foto znajdą się najlepsze fotografie prasowe w Polsce.

Pływać każdy może. Wystawa cywilnych i wojskowych amfibii XX wieku

Na wystawie pokażemy cztery pływające samochody, wśród nich Amphi-Rangera (ze zbiorów Muzeum Techniki w Berlinie) i wszędołaza. W lipcu kolekcję amfibii produkcji polskiej i niemieckiej wzbogaci rosyjska Gamma (potomek czołgu Rudy).

- Największą popularnością w internecie cieszył się dotąd wszedołaz, z którym filmy na portalu Youtube  zobaczyło blisko milion dwustu internautów - mówi dr Wojciech Feliński, z Muzeum Techniki. Wystawa pojazdów pływających jest odpowiedzią na sympatię zwiedzających, jaką cieszą się muzealne amfibie.

BZ WBK Press Foto 2013 - wystawa

W tegorocznej edycji konkursu nagrodzono i wyróżniono łącznie 170 fotografii. Jury wybierało najlepsze zdjęcia spośród siedmiu i pół tysiąca zdjęć przesłanych przez 433 fotografów z całej Polski.

- Kolejny raz Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie będzie gościć wystawę zdjęć najlepszych polskich fotografów prasowych, które w tym roku zostały wybrane przez Jury pod przewodnictwem znakomitego czeskiego fotografa, Petra Joska - mówi dr Wojciech Feliński, z Muzeum Techniki.

Tradycyjnej wystawie prezentującej wielkoformatowe wydruki towarzyszy multimedialny pokaz, który ma na celu pozwolić odbiorcom jeszcze dokładniej przyjrzeć się pracom, a dzięki temu mocniej przeżyć i lepiej zrozumieć emocje i pasje uchwycone w locie przez autorów zdjęć.

Wystawa modeli samochodów

Na wystawie pokażemy modele pojazdów z kolekcji Marcina Komorowskiego, który od ponad 17 lat zbiera modele samochodów w różnych skalach np. 1/87, 1/72, 1/76, 1/43.

- Czyste szaleństwo motoryzacyjne, największa w Polsce wystawa samochodów - mówi dr Wojciech Feliński, z Muzeum Techniki. - Ponad kilkaset modeli aut osobowych ciężarowych, wojskowych i specjalistycznych tylko w naszym Muzeum.

Terminy wystaw:

Pływać każdy może. Wystawa cywilnych i wojskowych amfibii XX wieku - Od 21 czerwca do 22 września

BZ WBK Press Foto 2013 - Od 21 czerwca do 9 lipca

Wystawa modeli samochodów - od 22 czerwca do 1 września