PL DE EN

Polonezem w podroży, czyli FSOtrip

27VIII
Polonezem w  podroży, czyli FSOtrip

Zapraszamy na prezentację wspomnień z tegorocznej wyprawy FSOtrip. Załoga poloneza w tym roku przejechała Armenię, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Turcję i Gruzję. W Muzeum Techniki zobaczymy Poloneza Caro, który podczas dwutygodniowej wyprawy przejechał ponad 7000 km. Prezentacja odbędzie się w piątek 30 sierpnia o godzinie 17.

Zespół FSOtrip to dowód, że Polonezem Caro można przemierzać świat. W roku 2012, podczas pierwszej wyprawy FSOtrip, Polonez sprawdził się podczas podróży do Rumunii, gdzie musiał zmierzyć się z takim drogami, jak Szosa Transfogarska, czy Transalpina wspinając się na 2145 m n.p.m.

W lipcu 2013 brał udział w wyprawie do Armenii, przez Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Turcję i Gruzję. Podczas wyprawy samochód służył nie tylko jako środek lokomocji lecz czasem także jako miejsce noclegu, czy stołówka - udowadniając, że przy odpowiednim przygotowaniu i determinacji, można nim zajechać całkiem daleko.

Samochód wyposażony w fabryczny, niemodyfikowany silnik, a także inne podzespoły montowane seryjnie w Polonezach, przejechał podczas dwutygodniowej wyprawy ponad 7000 km. Auto pozbawione jest jakichkolwiek ulepszeń, czy dodatkowego wyposażenia wyprawowego. Posiada gaźnikowy silnik o pojemności 1481 cm i mocy 82 KM. W najbliższych latach, w ramach kolejnych wypraw FSOtrip wykorzystywany będzie ten sam egzemplarz Poloneza.

Relacja z wypraw i przygotowań FSOtrip:

www.fsotrip.pl

http://www.youtube.com/watch?v=gcZtH_Xwogk

XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.