Zaprojektuj pojazd profesora T'Alenta i wygraj nagrody

23IV
Zaprojektuj pojazd profesora T'Alenta i wygraj nagrody

Zapraszamy do udziału w konkursie na projekt "Pojazdów profesora T'Alenta". Partnerem konkursu jest Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Patronem medialnym jest "Głos Szczeciński". W oparciu o pomysły rysunkowego naukowca uczestnicy muszą zbudować własny model pojazdu autorstwa bohatera słynnego komiksu o przygodach Tytusa, Romka i A'Tomka. Inspiracje do pracy znajdziemy na stronie Papcia Chmiela:

Udział mogą wziąć uczniowie wszystkich szczecińskich placówek w wieku od 6 do 16 lat. Prace należy dostarczyć lub wysłać na adres organizatora do 22 kwietnia. Najciekawsze komiksowe machiny przejdą do drugiego etapu. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w drodze głosowania sms-owego przez czytelników "Głosu Szczecińskiego". Nagrodzone wehikuły znajdą się na wystawie w naszym muzeum.

- Chcielibyśmy, aby w dniu rozdania nagród nie zabrakło Papcia Chmiela - mówi dr Wojciech Feliński, z Muzeum Techniki i Komunikacji. - Mamy nadzieję, że uda nam się połączyć z Henrykiem Jerzym Chmielewskim za pośrednictwem Internetu. Wideorozmowa pozwoli spełnić marzenie o spotkaniu z legendarnym rysownikiem nie tylko dzieciom. Ta informacja pewnie ucieszy, także rodziców uczestników konkursu.

Oceniamy inwencję, pomysłowość i wrażenia estetyczne. Nadesłane prace zostaną podzielone na trzy grupy wiekowe: 6-9 lat,10-12 lat i 13-16 lat. Nazwiska zwycięzców poznamy na łamach "Głosu Szczecińskiego". Nagrody wręczymy na imprezie z okazji Dnia Dziecka. Autorzy najlepszych prac otrzymają zestawy upominkowe związane z naszym muzeum. Klasy laureatów odbiorą zaproszenie na zajęcia edukacyjne i bezpłatne zwiedzanie Muzeum Techniki i Komunikacji. Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia. Artykuł o konkursie na łamach "Głosu Szczecińskiego":

Ważne daty w konkursie:

11 marca 2013 - ogłoszenie konkursu
22 kwietnia 2013 - ostateczny termin składania zgłoszeń
27 maja 2013 - rozstrzygnięcie konkursu
1 czerwca 2013 - ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej

Pobierz reulamin konkursu
Pobierz kartę uczestnika konkursu