Magiczna podróż po Alternatywnym Świecie - wystawa

03III
Magiczna podróż po Alternatywnym Świecie - wystawa

7 marca o godz. 17 zapraszamy na wernisaż najnowszej wystawy "Podróż po Alternatywnym Świecie". Na wystawie zostanie zaprezentowanych ponad 20 obrazów. Malarstwo Jarosława Jaśnikowskiego można zobaczyć w Muzeum Techniki do  26 maja 2014 r. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny.

Prezentowane na obrazach maszyny są świetną prezentacją fantazji artysty. Powodują, że oglądający przenoszą się w nierealny świat ze snu, w którym wiele rzeczy jest rozpoznawalnych i podobnych, ale różnią się od tych w świecie rzeczywistym. Twórczość Jarosława Jaśnikowskiego stawiana jest w jednym rzędzie z twórczością Zdzisława Beksińskiego, Tomasza Sętowskiego czy Jacka Yerki. O rosnącym znaczeniu artysty świadczą liczne wystawy oraz ceny obrazów, które sięgają obecnie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Artysta przedstawia nam magiczne obszary zwane przez niego Światem Alternatywnym, który powstał w czasie równoległym do naszej rzeczywistości - mówi Marek Szeles, kurator wystawy. - W tamtym świecie rządzą zupełnie inne prawa fizyki, niż w naszym. Rzeczy materialne wolne są od siły grawitacji, unoszą się swobodnie w powietrzu. Tylko człowiek nie potrafi uwierzyć, że posiada zdolności do latania, dlatego powstają  najprzeróżniejsze machiny: samoloty, balneoloty, powietrzne żaglowce i lokomotywy.

W trakcie trwania wystawy możliwy będzie zakup albumu artysty, folderu towarzyszącego wystawie oraz specjalnie przygotowanych giclee, krótkich serii reprodukcji sygnowanych przez artystę. Ponadto z okazji każdej wystawy, Jarosław Jaśnikowski planuje przygotowanie specjalnego obrazu związanego z miejscem, w którym wystawa się odbywa.