PL DE EN

Każda rzecz opowiada historię

18VIII
Każda rzecz opowiada historię

Wystawę prac poznańskich studentów wzornictwa można oglądać do końca września.

Studenci pierwszego roku poznańskiej School of Form, nim nauczą się projektować, muszą zrozumieć. Po pierwsze to, że przełożenie pomysłu na gotowy przedmiot nie jest łatwe. Po drugie, jak ogólna koncepcja wpływa na kształt najdrobniejszych przedmiotów.

- Zadanie studentów polegało na całkowitym zdemontowaniu produktu przemysłowego o skomplikowanej budowie - mówi dr Andrzej Wojciech Feliński, kurator wystawy. - Wszystkie części rozłożonego urządzenia zostały przekształcone w przestrzenny schemat budowy. Każdy, nawet najmniejszy z element musiał zostać ułożony we właściwym porządku. Świadomość tego, że każdy przedmiot niesie ze sobą historię, a dowolna decyzja projektanta zostaje zapisana w fizycznym obiekcie, to wnioski niezbędne do dalszej pracy.

"Every object tells a story", czy "Każda rzecz opowiada swoją historię", to projekt studentów pierwszego roku School of Form (kierunek Wzornictwo na wydziale zamiejscowym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Poznaniu, specjalność Industrial Design), prowadzony przez Oskara Ziętę. " Szczecińska odsłona projektu prezentuje wybranych 9 obiektów.

XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.