PL DE EN

Ostatni Ślub Retro

16X
Ostatni Ślub Retro

18 października, w godz. 12 - 18 zapraszamy na ostatni już "Ślub Retro". Muzyka z winylowej płyty, meble rodem z serialu "Daleko od szosy" i stroje z legendarnych zakładów odzieżowych: Mody Polskiej, Telimeny, czy  DANY. W dniu imprezy Panie mają wstęp bezpłatny, natomiast Panowie zwiedzają muzeum zgodnie z cennikiem.

W tym dniu zajezdnia na Niemierzyńskiej niczym wehikuł czasu, pozwoli zwiedzającym  zobaczyć, jak wyjątkowe były śluby minionych dziesięcioleci. Nie zabraknie: mebli, rekwizytów i sprzętów gospodarstwa domowego, czyli wszystkiego, co było przydatne na nowej drodze życia. Zwiedzający zobaczą suknie wzorowane na trendach od lat '50 i '80 Dziewczęta zaprezentują stroje pochodzące z zakładów odzieżowych: Mody Polskiej, Telimeny, DANY.

 

Migawki z PRL-u

W muzeum powstaną pokoje rodem z lat '60, '70, '80. O klimacie tamtych czasów będą świadczyć artefakty  z PRL-u. Nie zabraknie kartek na mięso, sokowirówek, musztardówek i ceraty.

-  Wrócimy do czasów PRL-u nie tylko dzięki wnętrzom. Zwiedzający zobaczą stroje, makijaże i fryzury z tamtego okresu - mówi Maria Szponar z Muzeum Techniki. - Dorośli na pewno pamiętają rolki z bajkami. Przeźrocza wyświetlano za pomocą specjalnego rzutnika, zwanego często "projektorem". Takie właśnie pokazy zaplanowaliśmy w podziemiach muzeum.

Zaplanowano także: warsztaty florystyczne, występy taneczne i znaną już zwiedzającym Fotoklitkę z rekwizytami rodem z PRL-u.

 

Sobota z listą przebojów

Zwiedzaniu towarzyszyć będzie muzyka z ówczesnych list przebojów. Nie zabraknie legendarnych polskich i zagranicznych artystów, takich jak: Anna German, Anna Jantar, Michael Jackson, ABBA, Boney M, Queen, czy Madonna.

- Z ciekawością czekam na występ DJ Vintage, który gra muzykę z płyt winylowych na sprzęcie z epoki - mówi Maria Szponar z Muzeum Techniki. - Dominik Boniecki obiecał, że każdy może przynieść swoje winyle. To świetna okazja, żeby po latach odtworzyć ulubione płyty. Pojawią się także występy taneczne: szkoły Anny Kowalskiej i  Rising Stars Revue.

Muzyka, stroje i scenografia będą przypominały, jak bawiono się na balach karnowałowych, weselach i imieninach w czasach, kiedy królowało disco. W salach znajdą się zabytkowe aparaty fotograficzne, gramofony i kamery.

 

Miś na miarę naszych czasów

Kto nie zna "Misia na miarę naszych czasów"- Każdy pamięta słomianego bohatera z komedii Stanisława Barei. Miniaturka ikony PRL-u wzbogaci tegoroczną imprezę. Oczywiście nie zabraknie poloneza przypominającego, jakie auto prowadził Ryszard Ochódzki.

- Każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie ze "Słomianym Celebrytą" - mówi Maria Szponar z muzeum. - Obowiązkowo w tle znajdzie się polonez. Maffineria obiecała, że nawet tort zostanie zdominowany przez ten motyw.

Impreza odbywa się pod patronatem: MM Szczecin, Głosu Szczecińskiego, MM Trendy i TVP Szczecin.

 

Program Ślub Retro

18.10.14 r.

Gala potrwa od godz. 12 do 18

12.00: do nieba poleci 150 kolorowych balonów (dziedziniec).

12 - 18 (pokazy o pełnych godzinach) Bajki z przeźroczy - dorośli na pewno pamiętają rolki z bajkami. Przeźrocza wyświetlano za pomocą specjalnego rzutnika, zwanego często "projektorem". Zapraszamy najmłodszych na pokazy bajek, jakich jeszcze nie doświadczyły, a dorośli z łezką w oku powspominają (podziemia).

12.10: pokaz filmu: Rozmowy kontrolowane (kiniarnia w zabytkowym tramwaju)

12.30 - 14.00, 15.00 - 16.30: warsztaty florystyczne dla dzieci. Zajęcia prowadzi Małgosia Makarewicz - profesjonalna florystka. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona; zapisy pod nr tel.: 91 45 99 200.

12:45 -13:25, 15:10-15:50, 16.50-17:35:

Pokaz mody ślubnej i cywilnej w stylu retro. Pokaz organizuje Renata Nowakowska z Akademii Stylu. Zwiedzający zobaczą suknie wzorowane na trendach od lat '50 do '80. Dziewczęta zaprezentują stroje pochodzące z zakładów: Mody Polskiej, Telimeny, DANY. Suknie ślubne pochodzą z Saloniku Freya. Makijaże przygotuje Agata Naniewicz z MillionBells. Fryzury inspirowane modą tamtego okresu przygotuje Marek Marosz. Pokaz taneczny Studia Tańca Anny Kowalskiej wprowadzi publiczność w wyjątkowy nastrój (www.ananakowalska.pl). W pokazie tańca zatańczy para międzynarodowej klasy tanecznej S Konrad Lipowicz Anna Kowalska. Bukiety ślubne przygotuje Małgosia Makarewicz z Kwiaciarni Prowansja (ul. Rostockiej 15 w Szczecinie w CH E.Leclerc). Pokazy poprowadzi Ilona Felicjańska.

13.40, 14:45: Pokazy rewii tanecznej Rising Stars Revue.

14.30: pokaz filmu: Miś (kiniarnia w zabytkowym tramwaju).

14.15: Miś na miarę naszych czasów - degustacja tortu (stoisko Maffineria.pl). Najmłodsi otrzymają niepowtarzalne ciasteczko w kształcie poloneza.

15.00, 16.10: Jestem barmanem na tym dancingu - Barservis, Zbigniew Rózga zaprezentuje Workins Flair. Pokazy żonglowania butelkami, shakerami.

Atrakcje Stałe

W muzeum znajdą się wnętrza rodem z lat '60, '70, '80. O klimacie tamtych czasów będą świadczyć artefakty  z PRL-u. Nie zabraknie kartek na mięso, sokowirówek, musztardówek i ceraty.

Kto nie zna "Misia na miarę naszych czasów"- Każdy pamięta słomianego bohatera z komedii Stanisława Barei. Miniaturka ikony PRL-u wzbogaci tegoroczną imprezę. Oczywiście nie zabraknie poloneza przypominającego, jakie auto prowadził Ryszard Ochódzki.

Dj Vintage - zwiedzający usłyszą muzykę odtwarzaną z płyt winylowych na oryginalnym sprzęcie z PRL-u. Czarne płyty zapewniają niepowtarzalny nastrój i pozwalają przeżyć fascynującą podróż w czasie. Każdy będzie mógł przynieść swoje winylowe płyty i usłyszeć ich dźwięk.

Salonik Freya - zwiedzający zobaczą różne modele sukni ślubnych - począwszy od tych bardziej współczesnych, a skończywszy na oryginalnej sukni ślubnej z roku 1974, która jest w kolorze żółtym (ślub cywilny).

Fotoklitka - bezpłatne zdjęcia. Zwiedzający na pamiątkę otrzymają wydruki w formie 2 pasków. Gwarantujemy dobrą zabawę i świetną pamiątkę oraz rekwizyty z PRL-u.

Xpozycja - projekt fotograficzny prowadzony przez Macieja Mrozika oraz Tomasza Seidlera w Szczecinie. Stoisko wystylizowane na atelier fotograficzne nawiązujące do czasów PRL. Zwiedzający zobaczą sprzęt fotograficzny z tamtych lat. Obsługa stylizowana na fotografików rodem z minionej epoki zadba o charakteryzację zwiedzających. Każdy pozujący dostanie drogą mailową retro-zdjęcie. Zwiedzający będą mogli spróbować swoich sił także po drugiej stronie obiektywu. Ponadto zorganizowany zostanie konkurs - trzech zwycięzców otrzyma możliwość zrealizowania sesji fotograficznej na tradycyjnym materiale światłoczułym.

Akademia Pinocchio - centrum edukacji i nauki. Atrakcje dla dzieci: malowanie twarzy maluchom, skręcanie figurek z baloników.

ELMO Urodzinki - bohater ul. Sezamkowej będzie umilać czas najmłodszym poprzez: przytulańce, rozmowy i pozowanie do zdjęć.

SaraSvati - biżuteria z duszą, tworzona z pasją. Nasza biżuteria projektowana jest z myślą o kobietach, które kochają piękno, lubią oryginalność oraz pragną posiadać precjoza , wykonane z największą dbałością o szczegóły.

Studio Tańca Anna Kowalska - pokaz taneczny Studia Tańca Anny Kowalskiej wprowadzi publiczność w wyjątkowy nastrój(www.ananakowalska.pl). To szkoła tańca, szczycąca się wieloletnimi rodzinnymi tradycjami. oferuje szeroki wachlarz zajęć tanecznych dla kobiet, par oraz chcących zgłębić tajniki sztuki tanecznej, mężczyzn. Mieści się w postindustrialnym budynku przy ul Krasińskiego 10 w Szczecinie.

Konrad Lipowicz to profesjonalny tancerz i instruktor. Realizuje się jako Trener Tańca Towarzyskiego, stylów Latino oraz Pierwszego Tańca Weselnego. Kontakt tel: 501 264 927 e-mail: info@taniecwszczecinie.com.

XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.