PL DE EN

Tramwaj Zwany Zaczytaniem

21VI
Tramwaj Zwany Zaczytaniem

Książkę można czytać wszędzie, książkę da się czytać zawsze. Uwaga! Nadchodzi wydarzenie, które potwierdzi tę tezę. Tramwaj Zwany Zaczytaniem rusza na ulice Szczecina!

 

Zabytkowy tramwaj typu N rusza w podróż w czwartek, 28 czerwca 2018 r. - i zaprasza do swego wnętrza wszystkich chętnych mieszkańców. Tego dnia, tym niezwykłym tramwajem, darmowo można przemierzyć trasę od ul. Dworcowej, przez Bramę Portową, Plac Kościuszki, ulicę Bohaterów Warszawy, Plac Gałczyńskiego, Plac Szarych Szeregów, Plac Grunwaldzki, Plac Rodła, Plac Żołnierza Polskiego, znów Bramę Portową i przez ulicę Wyszyńskiego z powrotem do Dworcowej.

 

Podczas przejazdu odbywać się będzie głośne czytanie fragmentów wybranych książek, a czytać będą znani szczecinianie, autorzy i aktorzy, członkowie koła teatralno-recytatorskiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Będzie też możliwość wzięcia autografu i zadania pytania ulubionemu autorowi.

 

Nasze zaproszenia do udziału w wydarzeniu przyjęli:

Małgorzata Duda

Artur Justyński

Marek Stelar

Barbara Stenka

Tomasz Wieczorek

Monika i Janusz Wilczyńscy

Małgorzata Narożna z kluboksięgarni FiKa

 

Każdy pasażer będzie mógł wziąć za darmo jedną, dowolnie wybraną przez siebie książkę, dostępną w tramwaju. Jeśli uzyska na niej okolicznościową pieczątkę, stanie się ona biletem wstępu do Trafostacji Sztuki oraz Muzeum Techniki i Komunikacji.

Trafostacja Sztuki zaprasza z tym nietypowym biletem na jedną wybraną wystawę. Muzeum Techniki i Komunikacji można z nią zwiedzać wielokrotnie, a nawet przekazać kolejnej osobie do przeczytania i wykorzystania. Oferta w obu instytucjach ważna jest do końca roku.

 

Na przystanku przy pl. Grunwaldzkim na szczecinian będzie czekał zabytkowy pojazd z kolekcji Muzeum Techniki (będzie to żuk strażacki), przy nim będą też stoiska z książkami oraz materiałami promocyjnymi miejskich instytucji kultury.

 

Tak więc wypatrujcie Tramwaju Zwanego Zaczytaniem na śródmiejskiej trasie i wybierzcie się z nami na darmową przejażdżkę w magiczny świat literatury. Przez cały dzień będziemy jeździć ulicami naszego miasta! Proponujemy szczecinianom siedem przejazdów, każdy będzie rozpoczynał się o kolejnej pełnej godzinie, pierwszy o godz. 12, ostatni o godz. 18.

 

Wydarzenie jest integralną częścią  projektu "Kultura Zaprasza".

W wydarzeniu biorą udział:

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie;

Miejski Ośrodek Kultury;

Muzeum Techniki i Komunikacji-Zajezdnia Sztuki;

Trafostacja Sztuki;

Kluboksięgarnia Fika;

Tramwaje Szczecińskie sp. z o.o.;

Wydział Kultury UM Szczecin.

XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.